Op de grafsteen in Dirkshorn staat: ALBERTUS BLAD 11-04-1858 ■fr 06-12-1924 AGNES ROBERTINE ANNETTE LOUWE 28-11-1857 ■fl» 14-08-1932 Meester Blad was een echte West-Fries, althans van geboorte. Zijn vader, Dirk Blad, was veldwachter in Winkel. Diens ouders, Jan Willem Blad en Suzanna Barnhoorn woonden in Bloemendaal. Zijn moeder, Johanna Duivenwaardt, trouwde op 12 februari 1851 met Dirk in Haarlem. Haar ouders, Marinus Duivenwaardt en Maatje Brandt huwden in Kapelle en waren afkomstig uit Goes en Kruiningen. De afkomst van Agnes Louwe weten we (nog) niet. Meester Blad en zijn vrouw hadden 4 kinderen. To (Antonia Francina) werd geboren in 1886. Mevrouw C L. Klimp stamt daar van af. Johan, daarvan is op dit moment niets bekend. Rob, die paste onder de middag op de overblijvers. Mien (Wilhelmina Jacoba) trouwde in 1920 met Anton van 't Hof. Deze A.H.J. van 't Hof, geboren 10-4-1893, was enkele jaren aan de school van Kerkbuurt als onderwijzer verbonden en werkte na zijn huwelijk eerst in Haarlem, toen in Westerland en werd vervolgens hoofd van de Openbare Lagere School in Hippolytushoef. Mien was ook onderwijzeres, ze werkte in Sijbekarspel en stierf in 1966. Hun dochter, Imi van "t Hof, is onderwijzeres en woont in Amsterdam. De moeder van ons lid, dokter Rein Posthuma, Christina Wouda werkte als onderwijzeres onder meester Blad van 1920 tot 1922 en daarna in Warmenhuizen. Er moet nog een andere onderwijzeres zijn geweest, Titia Gosses. Dit artikel is niet compleet. We weten nog wel dat de vader van organist Wim Burger, Simon Burger, pianoles gaf aan de dochters en dat er altijd een of twee dienstbodes "voor dag en nacht waren, maar daar houdt het mee op. Met andere woorden, als u nog meer informatie over deze unieke dorpsfiguur kimt verschaffen, dan bewijst u de Vereniging daarmee beslist een dienst. Wel hebben we nog oude schoolfoto's. Wie ons kan helpen met het noemen van namen moet even bellen, tel. 391398. Jaap Beemsterboer 20

Zicht op Haringcarspel | 1998 | | pagina 22