fi VOORWOORD VAN DE VOORZITTER Na een kort verblijf in het ziekenhuis van een onzer redaktieleden, Cees van de Berg, is hij inmiddels weer herstellende van een operatie. Ook langs deze weg wil ik hem, mede namens u, totaal herstel toewensen. Een en ander is er oorzaak van dat dit blad u wat later dan gepland onder ogen komt. Desondanks zult u er ongetwijfeld weer veel leesplezier aan beleven. Inmiddels is het nieuwe verenigingsjaar alweer enkele maanden gaande waarin weer enkele interessante evenementen op het programma staan. U zult daar wellicht elders in dit blad over kunnen lezen en anders wordt u er anderzins tijdig van op de hoogte gesteld. Zelf meende ik onlangs een historische vondst te doen tijdens splitsingswerkzaamheden van mijn woonboerderij. Bij het graven van een invoerput onder de nieuw te maken meterkast stuitte ik op metselwerk, dat bij nader onderzoek de tonronde bovenkant van een oude waterkelder bleek te zijn, die onder de fundering van de buitenmuur doorliep naar binnen en aan de binnenzijde bleek bekleed te zijn met fraaie groen- en oranjeverglaasde plavuizen. Later hoorde ik dat dergelijke kelders vaker bij boerderijen werden gemaakt ten behoeve van de drinkwatervoorziening. Volgens leden van de archeologische werkgroep Schagen, die toch wel even zijn komen kijken, zou de kelder (en dus ook de boerderij) ca. 250 jaar oud kunnen zijn. Nadere archiefstudie zal dat wellicht kunnen bevestigen. Die splitsingswerkzaamheden hebben me inmiddels reeds enige maanden beziggehouden en we zijn nog niet aan het eind. Omdat het jaar 1997 inmiddels alweer ten einde loopt, wil ik u allen langs deze weg goede feestdagen toewensen en diegenen onder u, voor wie deze dagen minder feestelijk zullen zijn, wens ik sterkte toe en steun van familie en vrienden. Jan Bakker, voorzitter VOORWOORD VAN DE PENNINGMEESTER Nog een klein aantal mensen heeft de contributie over 1997 niet betaald. Ik verzoek u het verschuldigde bedrag alsnog op onze girorekening over te maken. Als dit blad verschijnt hebben de betrokken personen reeds een brief ontvangen. De penningmeester verwacht dat iedereen alsnog zal betalen. Jan Barsingerhorn, penningmeester tel. 0226-391628 MEDEDELINGEN Op maandagmiddag 5 januari 1998 organiseert onze vereniging een excursie naar het museum in Anna Paulowna. Zoals u reeds in kranten heeft kunnen lezen is in het museum een tentoonstelling over het werk van Anton Pieck. Heeft u belangstelling, gaarne melden bij mevr. Pauline Stolk, tel. 0224 - 551391 2

Zicht op Haringcarspel | 1997 | | pagina 4