MEDEDELINGEN B.g.v. ons 5-jarig bestaan is er een tentoonstelling georganiseerd in het gemeentehuis van Harenkarspel van 5 t/m 10 mei. Door de bereidwillige medewerking van ons gemeentebestuur kunnen we ook Hemelvaartsdag 8 mei en vrijdag 9 mei de tentoonstelling open houden. Wat is er allemaal te zien? Oude gebruiksvoorwerpen die in de tuinbouw gebruikt werden, kleding die in vroeger jaren gedragen werd o.a. een bijna 100 jaar oude doopjurk, uit het Westfries Museum spullen over de kaasmakerij, heel veel foto's-ansichten-kaarten-tekeningen etc. Ook is er een diavoorstelling over de verkaveling in de jaren '60. En nog veel meer. Stel al onze medewerkers niet teleur en kom allemaal even kijken, ook naar het prachtige oude koolvletje en veilingbordje. VAN DE REDACTIE Het is voor de redactiemedewerkers prettig te weten dat we van zoveel kanten medewerking krijgen om ons "'Zicht op HaringcarspeF' met goede, historische en soms minder historische, maar toch waardevolle artikelen, gevuld te krijgen. Als er wel eens een foutje wordt gemaakt, een artikel niet helemaal juist overgenomen, dan is dat natuurlijk jammer. Maar als de strekking van het verhaal er niet onder te lijden heeft, den beurre d'r wel erregere dinge, zou de Westfries zeggen. Wij doen als amateurs onze uiterste best en meer kunnen we niet doen. Ook deze keer weer een dikke "'Zicht niet vanwege ons 5-jarig bestaan, maar omdat er zoveel copy was. Er liggen al weer prachtige stukjes klaar voor ons najaarsblad. Even in het kort over de brieven die een aantal "oude" inwoners van onze dorpen voor ons hebben ingevuld. We krijgen op deze manier een aardige indruk van leven en werken van deze mensen in de jaren 1920-1930 en later. Een bijna algemeen facet springt eruit, de armoede in de z.g. crisisjaren, hard werken, lange dagen en soms kilometers lopen naar school en kerk. We komen er t.z.t. uitgebreid op terug. Op de voorpagina vindt u deze keer een foto van de oude kerk in St. Maarten. Inwoners weten dat hij in 1959 is gesloopt en dat de tegenwoordige kerk er voor in de plaats is gekomen. Deze krijgt hoogstwaarschijnlijk ook alweer een andere bestemming. Omdat er over het bijgelegen begraafplaatsje veel te doen is deze foto. Veel leesplezier namen redactie en medewerkers, Cees v.d. Berg. Tot onze spijt zijn in "ZICHT OP HARINGCARSPEL" no. 10 in de tekst van het artikel "Herinneringen aan het leven in Warmenhuizen in de periode tussen de beide wereldoorlogen" van de hand van dhr. R.C. Posthuma een aantal storende onvolkomenheden geslopen. Met excuses aan de samensteller van het artikel volgen hieronder correcties daarop: Pagina 17 2e alinea "gecompliceerde longontsteking" moet zijn:complicerende longontsteking" 3e alinea "een besmettelijke darmziekte" moet zijn: "een veelvoorkomende besmettelijke darmziekte" idem "werd de straat voor het huis" moet zijn: "werd de straat voor het betreffende huis" 4e alinea "in grote getalen" moet zijn: "in groten getale" 5e alinea "het verbranden van de molen op 14-3-1927' tussenvoegen: "het verbranden van de molen op 14 maart 1927 6e almea "kookpoten" moet zijn: "kookpotten" 7e alinea "turf, wat in de winter werd uitgevent" moet zijn: "turf, die in de winter werd uitgevent" Pagina 18 10e alinea: "aangezien antibiotica toen nog onbekend was" moet zijn: "aangezien antibiotica toen nog onbekend waren" 1 le alinea: "die met een zeker fatalisme werd aanvaard" moet zijn: "die met een zeker fatalisme werden aanvaard" idem "dhr. Eijkel" moet zijn "Dr. Hijkei" 12e alinea: "dhr. Diekstra" moet zijn "Dr. Diekstra" 13e alinea: naen teveel jonge mensen daaraan zien sterven" tussenvoegen: "T.B.C. was toen nog een volksziekte" Pagina 19 16e alinea: "Die ochtend was het afscheid" moet zijn: "Die ochtend van het afscheid" Wij verzoeken u deze correcties als een extra pagina aan blad no. 10 toe te voegen.

Zicht op Haringcarspel | 1997 | | pagina 5