VOORWOORD VAN DE VOORZITTER Hoewel op het moment dat ik dit voorwoordje schrijf de temperatuur buiten nog niet erg omhoog wil, laat toch de natuur ons weten dat het inmiddels lente is geworden. Ook wij, het bestuur en redactie, voelen weer de kriebels om er dit eerste lustrumjaar iets moois van te maken. Met name de a.s. tentoonstelling, die aan de viering daarvan extra kleur moet geven, heeft onze volle belangstelling. Mede dank zij de inzet van enige van onze leden en de medewerking van het gemeentebestuur ziet het ernaar uit dat het een succes gaat worden. De laatstgehouden ledenvergadering in "het Centrum" te Stroet mag. zowel voor het formele als het informele gedeelte, geslaagd worden genoemd. Na enige aandrang van de medebestuursleden, waren zowel de archivaris Jaap Mooij als ikzelf aftredend maar ook herkiesbaar, hetgeen dan ook is gebeurd. Met veel genoegen denk ik terug aan het optreden van Trijnie Post die voordroeg uit eigen werk, waarbij menig toehoorder herinnerd zal zijn aan eigen jeugd. Na aanvankelijk terughoudend te hebben gereageerd op het door de gemeentebestuur opgezette project "het smalste pad van Nederland" heeft het bestuur besloten daaraan toch medewerking te verlenen. Een medewerking die in hoofdzaak bestaat uit het mede vorm geven aan dit project. De bedoeling van het project is dat via een. uit meerdere onderdelen, bestaande wandelroutes de aandacht wordt gevestigd op historisch markante plaatsen en gebouwen en landschappelijk interessante aspecten in en van de gemeente Harcnkarspel. Wij zullen u daarover later nog nader informeren. U zult inmiddels bemerkt hebben dat. naar aanleiding van opmerkingen uwerzijds, ons verenigingsblad op een enkel onderdeel iets is aangepast. Overigens hebben wij van veel kanten ook waardering mogen vernemen over de vernieuwde opzet ervan. Door de redactie is een "deadline" ingesteld voor de aanlevering van copy, zodat er voldoende tijd voor correctie en onvolkomenheden als in het vorige nummer voorkomen kunnen worden. Overigens blijven uw suggesties voor de uitvoering uiteraard van harte welkom, evenals uw bijdragen voor de inhoud. Rest mij nog uw aandacht te vragen voor de elders in dit nummer aangekondigde bijeenkomsten en evenementen. Met groeten. Jan Bakker, voorzitter VOORWOORD VAN DE PENNINGMEESTER In de loop van februari 1997 zijn er ongeveer 360 acceptgirokaarten naar de leden gebracht of verstuurd Aan het eind van de maand maart hebben ongeveer een 60 leden nog niet betaald. Dat zoveel leden binnen twee maanden hun bijdrage hebben overgemaakt mag best een groot succes worden genoemd. Vele personen hebben hun echtgenoot of echtgenote opgegeven als huisgenoot-lid. Ook dat is een goede zaak. Tevens hebben diverse personen een extra bedrag overgemaakt, van f 2,50 tot f 100,00 Onze welgemeende dank hiervoor. Het bevestigt onze stelling, dat u echt iets voelt voor onze Historische Vereniging. Ook de adverteerders in ons blad "Zicht op Haringcarspel" verdienen extra aandacht, zij zijn tenslotte onze "Hoofd sponsors". Indien u om wat voor reden dan ook nog niet heeft betaald, doet u dit dan zo spoedig mogelijk. Op girorekening 3096439 t.n.v. Historische Vereniging Harenkarspel te Warmenhuizen kunt u uw bijdrage (of iets meer) kwijt. Met vriendelijke groeten. Jan Barsingerhorn, penningmeester

Zicht op Haringcarspel | 1997 | | pagina 4