Drukke dagen volgden, oorlog, evacuees, een onverwachte baby in huis, het was haast niet bij te houden. Het oorlogsgeweld bleef de stad Amersfoort gelukkig bespaard en na tien dagen mochten dc evacuees weer naar huis terugkeren. Juffrouw Nannes en dokter Van Hesteren kwamen zeggen dat ook mevrouw Rijpert en haar baby de terugreis konden aanvaarden Dhr. en mevr. Quant met de boreling voor het huis van de familie Alles werd ingepakt en voor de baby werd een reiswicg gemaakt uit de doos waarin het radiotoestel had gezeten dat mijn ouders bij hun 40 jarig huwelijk als cadeau hadden gekregen. In Alkmaar moesten ze overstappen en daar werd de baby in de doos waarop het woord Telefiinken stond even neergezet. Terwijl vader Rijpert rondkeek waar hij en zijn gezin in moesten stappen ging een onverlaat er met de doos en de baby vandoor. Gelukkig ontdekte vader Rijpert het meteen en zette hij de achtervolging in. luid roepend, "houd de dief! Mijn kind!" De dief kwam op het drukke station niet ver en de baby was even later weer bij de rechtmatige eigenaars terug. Het contact met de familie Rijpert is altijd gebleven. De baby van toen is getrouwd en heeft zelf ook al kinderen. Als hij op bezoek kwam in Warmenhuizen moest hij altijd even naar zijn 'geboortehuis'. Dat is helaas niet meer mogelijk omdat het is afgebroken. Hij en wij vinden dat nog altijd heel jammer. Mevrouw C C. Dekker-Quant HET OUDE HUIS DE LANGE BAAN deel 2 Hier met toestemming van de fam Mulder-Bommer het vervolg van de jeugdherinneringen van Mevr. Nel Mulder-Bommer, geb. 1914. Vroeger hadden alle huizen een regenbak. Het regenwater werd daarin opgevangen en gebruikt als drinkwater, waswater enzovoort. Met de regenbak moesten wij natuurlijk samen doen met de andere bewoners van de Lange Baan. Door het oude rieten dak leek het water wel dunne koffie, zo bruin als het zag, moeder was er vies van. Zij haalde voor het eten en drinken water uit de bak van de kerk die tegenover ons stond, dat water was schoon en helder. Met het halsjuk op haar schouder haalde ze twee emmers tegelijk. Ze moest dan wel de sleutel van de poort vragen bij Albert de Groot die koster van de kerk was. 14

Zicht op Haringcarspel | 1997 | | pagina 16