£3en HUIS te huur 9 VOORWOORD van de voorzitter Dit eerste nummer van ons lijfblad na het "zomerreces" zal ongetwijfeld weer het nodige aan historische informatie bevatten. Wat dat betreft kunnen we het verzamelen en ordenen daarvan heel goed aan de redaktie overlaten. Ik hoop voor u dat u de tijd. tussen deze en de voorgaande editie, goed en gezond bent doorgekomen. Mocht u echter problemen of ziekte of nog erger hebben meegemaakt, dan wens ik u sterkte toe bij het verwerken daarvan. Intussen hebben we ons eerste "evenement" alweer achter de rug: een uitermate geslaagde bijeenkomst in "AHOY" te Tuitjenhorn, waar mevr. Hink-Appel ons trakteerde op smakelijke Westfriese verhalen en een show van Westfrie- se kleding. Een volgende aktiviteit is een herhaling van een bezoek aan de kaarsenmakerij in de abdij van Egmond op 25 november a.s. Maar met name wil ik uw aandacht vragen voor de viering van ons eerste lustrum in 1997. Om die viering handen en voeten te geven denkt het bestuur er aan de aandacht te vestigen op de geschiedenis van, met name de agrari sche aktiviteiten in Harenkarspel door het organiseren van een tentoonstelling van allerlei zaken die zich voor dit doel lenen, zoals foto's, gereedschap, akten enz. De goede relatie met het gemeentebestuur blijkt opnieuw uit het feit dat wij daarvoor weer gebmik mogen maken van de hal van het gemeentehuis. Wij gaan er van uit dat velen onder u bereid zullen zijn om. samen met het bestuur, een dergelijk evenement tot een doorslaand succes te maken en wij verzoeken u dan ook kontakt met ons op te nemen als u suggesties heeft. Wacht daarmee echter niet te lang, want de tijd gaat sneller dan u denkt. Omdat ik de meesten van u niet zal ontmoeten voor de komende Kerstmis en jaarwisseling, wil ik alvast langs deze weg u fijne dagen met de uwen toewensen. Diegenen onder u. die het door omstandigheden, in die dagen extra moeilijk hebben, wil ik sterkte toewensen. Jan Bakker (voorzitter) 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0 MEDEDELINGEN van de redaktie Van de hand van Ina Broekhuizen-Slot is verschenen "Een are koik", een boek Westfriese verhalen en rijmen. Mevr. Broekhuizen is geen onbekende in onze streek. Geboren en getogen in St. Maarten en nu wonende in Wognum werkt ze al lang mee aan het blad "Skroivendervort" en komt haar werk voor in het jaarboek van het West Fries Genootschap en op de welbekende Westfriese spreukenkalender. In haar boek geeft ze op een duidelijke en vertellende manier haar kijk op het dagelijkse leven. Prijs 19,50 en verkrijgbaar bij de boekhandel. Nog even aandacht voor het boekje van ons lid Jan Jonker, ook al uit St. Maarten. Worden daar schrijvers geboren? De titel van het boekje is "Het leven en werken van de familie van Jan de Wit 1822-1918". In het meinummer hebben we hier reeds ruim aandacht aanbesteed. Te verkrijgen bij Jan Jonker tel. 0224-551005 voor de prijs van f27,50. In de wipbrug, die voor de verkaveling lag in de Dorpsstraat en waar je nu de Rietzangerstraat kan inrijden, zat een steen ingemetseld. Deze steen vermeldde de eerste steenlegging door burgemesster de Moor. Mevr. Smit-de Moor uit Schagen, kleindochter van voornoemde burgemeester, vraagt of iemand weet waar die steen gebleven is. De steen zat aan de zuid-westkant ingemetseld en tuinders van de noordkant van Warmenhuizen zullen het zich zeker herinneren. Informatie hierover graag aan ons bestuur. Zoals door de voorzitter reeds gemeld vragen wij uw aandacht en medewerking voor de tentoonstelling i.v.m. ons 5- jarig bestaan. In de hal van het gemeentehuis willen we het leven en werken in onze gemeente laten zien. ook de veranderingen die zijn ontstaan door de ruilverkaveling komen aan bod. Om dit goed in beeld te brengen is veel materiaal nodig zoals foto's, kaarten, films, dia's, gereedschap. Alles wat op het onderwerp slaat is welkom. Want wie heeft er b.v. nog een houten vaarschuitje? Indien u, op welke manier dan ook, wilt meewerken aan onze tentoonstelling, neem dan kontakt op met een van de volgende telefoonnummers 0226-391721, 0226-391733 of 0224-551677. De tentoonstelling wordt gehouden in de eerste volle week van mei 1997. waarin meer dan 30 jaren de Slctselaarsaffalre is uitgeoefend. Terstond te aanvaarden. Te bevragen bij J. KLINGELER Metselaar te Warmenhuizen.

Zicht op Haringcarspel | 1996 | | pagina 4