in 't museum van Anne-Peloöna. De menier van vlechte noeme ze ok wel webbing. Ik had 't woord nag nooit hoort maar zo benne d'r wel meer woorde. 't Band wat ik gebruik word van de buitenkant van de rotanstengel ófrist en je ken 't kope in bossies van 'n half pond, in verskoidene breidtes. 't Meist wordt 2V2 mm. bruikt. Voor 'n foin antiek stoeltje doen ik effies smalder gebruike, maar dat hangt weer of van de ofstand van de gaatjes, 't Band komt hillemal ui Singepoer. 't Is leuk as je hier of deer zit te matte wat voor vrage ze je allegaar stelle, de meiste komme hier op neer: "Wat is dat nouw voor spul dat je gebruike "Hoelang doen je over 'n stoel "Is 't je hobby of is 't je beroep "Wat kost nouw zo'n zitting "Benne d'r nag are petroontjes "Doen je ok bieze stoele "Mag ik je adres, want ik heb ok nag zo'n stoel staan van opoe En zo ken je wel deur gaan. Veul werd 'r as de zitting stik was, 'n platje triplex opspoikert, maar vandaag de dag loike de mense wel weer wat meer over te hewwe voor 'n leuk oud stoeltje. De stoele die ik anbode kroig zoin meistal vrakkig zodat ik eerst de boel uit mekaar moet hale, opnuw loime en den boitse of lakke. Nouw is dat niet zo erreg want dat vind ik ok nag wel leuk werk. De bekendste stoel is de Thonet stoel, die al in de vorege eeuw in alle mogeluke uitvoeringe maakt werd. Deuze stoel pik je d'r zo uit, deur de mooie gebogen modelle. Van ien model, de nummer veertien, ware d'r tot 1896 al veertug meljoen maakt en nei alle dêle van de wereld opstuurt. Opheden hew ik 'n twei zits bankie staan weer van de reg en de zaaikante mat worren moete. Nouw is dut allegaar blind werk, dat wul zegge, dat de gaatjes niet deur en deur boort zoin, zodat je alle ende band ampart in de gaatjes vastzette moete met 'n pentje. 't Loikt me 'n hele klus, maar ok wel 'n uitdaging om 'r weer wat gnaps van te make. Op rommel markte of op 't Waterlooploin ken je ok welders 'n leuk stoeltje koupe voor 'n paar tientjes. Dat is den weer leuk om op te gnappen en weer te verkoupe. Wat ik nouw doen is de zes scherings metöde. Dat is 't gangbare petroon, d'r benne ok nag 'n paar are, maar die ben ik nag niet teugenkommen. Zo heb ik zommaar 'n nuwe hobbie. M'n vrouw begint 'r ok al aardeghoid in te kroige en as ik deimie nag ers in de VUT beland hoef ik me niet te verveule. Bob Lingerak, Schagen Lijst van grondeigenaren uit 1790 deel 2. Eigenaren van buiten de gemeente Harenkarspel Naam Andriesz.; Jan geers 19 snees 1 roede 4 Backer; Cornelis Backer; Cornelis Backer; Cornelis D. Backer: Dirk Barsingerhorn; Diederick 33 0 4 8 2 9 9 9 10 6 18 1934 12 0 0 6

Zicht op Haringcarspel | 1995 | | pagina 8