mm meegemaakt, wel drie keer een bom in de gemeente, maar geen hinder er van. Den geheelen zomer veel vliegtuigen bijna alle nachten, den eersten tijd kon men er niet van slapen, later wel, dezen winter tamelijk rustig een enkele nacht erg vliegen - Bijna alles is op bonnen. Doordat we een kleine voorraad hadden, kunnen we rond komen. We hebben nog een varken geslacht dus redden we ons, we hebben een week geen vleesch gehad en vet is heel schaars, krenten zijn op en glycerine zeep heel slecht. 30 Maart 1941. We hebben drie koeien geleverd, die f 100. minder opbrengen als in den vrijen handel. Het paard is vorige maand gevorderd voor f 950. als we dezelfde terug willen koopen kost f 1600- we hebben nog geen paard. De melk prijs is op het oogenblik ruim 9 ct per liter de straatprijs is hier 13 ct voor geroomde melk. Mei 1941. Een jaar bezetting. De Katholieke radio geheel weg. De "Maasbode", "de Tijd' en de voornaamste bladen verboden. Als hoofd ener school mag geen religieus meer. Men durft z'n meening lang niet meer te zeggen. Men weet niet of het wel kan, ook niet al zijn het Katholieken. Verschillende gezinnen eten droog brood en melk over het eten en dezen week, 20 mei gingen van onzen kaasfabriek vijf vaten ongezouten boter weg voor smeer of olie en de menschen krijgen 2 ons per persoon per week en niets geen vet en bijna geen vleesch. We hebben 2 varkens en 8 kippen en geen voer, we koken de aardappelschillen voor de kippen. Als de kinderen broodkrui mels brengen pikken ze in hun vingers van den honger. We hebben tot nu 5 koeien moeten leveren. Alles is op bonnen ook melk en aardappelen en wat vrij is, is steeds in zoo'n geringe hoeveelheid, dat het al niet veel beter is. Het is een zeldzaam koud voorjaar 15 en 16 mei vielen sneeuwvlokken en een flinke hagelbui. De menschen varen naar het land met wanten aan en doeken om zooals in den winter. Maar na dien heele koude vrijdag is het veel beter geworden, zoolang de koeien op stal waren kon de deur nooit open blijven van de kou. De koeien gingen 5 mei buiten, weinig gras en koud, ons hooi was nog niet op, maar de Meimaand gaat z'n gang en niets geen voer voor de koeien, dus word het geven minder op stal. 177 006767 1407 2237 Rozendaal. e chtgvan Suiker X G-odeliva zonder 75 UITGEREIKTE BONNEN E.A'. BESCHEIDEN TWEEDE DISTRIBUTIE S TAMKAART RIJWIELEN E 60

Zicht op Haringcarspel | 1995 | | pagina 75