3 4 6 10 14 18 23 24 33 34 36 40 42 46 48 49 49 INHOUD Voorwoord J.S.C.M.Louter, burgemeester van Harenkarspel Van de Redactie Cees van den Berg I De gemeente Het gemeentebestuur van Harenkarspel in Oorlogstijd Rens Zomerdijk De evacuées uit Amersfoort Rens Zomerdijk B. de G. De vordering van de torenklokken Sam Schipper Razzia in Warmenhuizen Rein Posthuma (Verzet in West Friesland) II Herinneringen Een vrachtwagen in oorlogstijd Cees van den Berg De tweede wereldoorlog in Sint Maarten Jan Jonker Oorlog (West-Fries) Bob Lingerak Herinneringen aan de bezettingsjaren als ambtenaar. Cor Schouten In gesprek met M.Blankendaal en VBlankendaal-Blom Dick en Trudy Veldboer-Sneekes III Het Verzet Jan Sinnige: "Ik ben Jan de Vries en ik steel wat. Rens Zomerdijk Bevelen bekoren mij niet zo Elizabeth Harding De Grebmolen onder Schoorldam Sam Schipper Interview met Jan Tesselaar Elizabeth Harding Pilotenhulp Joop Wiel inga (Verzet in West Friesland) Het bevolkingsregister te Warmenhuizen Rein Posthuma IV Herinneringen Herinneringen aan het Lange Wiel Jan Krijgsman Een meisje in oorlogstijd Elizabeth Harding In gesprek met mevrouw Dekker-Jonas Dick en Trudy Veldboer-Sneekes Brieven De oorlog in Schoorldam Arie Ligthart Uit het dagboek van Piet Droog uit de 'Weel' Frans Beemsterboer Jeugdherinneringen. Flarden uit de oorlogsjaren in Eenigenburg V Vliegtuigen Vliegtuigen Marius Strijbis Peilfunkstelle Sam Schipper De Luchtoorlog Rein Posthuma De Wellington - bommenwerper AD 605 Th.Schipper; R.C.Posthuma N.H.D. Neergestort vliegtuig aan de Laanderweg R.Delachaux (Schager Dagblad) VI Herinneringen Een oorlogsdagboek De Eisenbahn in Warmenhuizen Cees van den Berg Interview met Thé Bakker Elizabeth Harding De haat kwam pas later Harmke Snijdewind In gesprek met A.M. Veldboer-Schipper Dick en Trudy Veldboer-Sneekes VII Dwangarbeiders Als dwangarbeider in Duitsland Piet van den Berg Dagboekrestanten van een dwangarbeider Jan Bakker 53 54 55 58 58 61 62 66 67 68 70 72 74 80 80 82 83 87 90 4 JKMAAE

Zicht op Haringcarspel | 1995 | | pagina 2