distincte verscheidene) sneden, Cornelis Sijmonsz. Decker daar mede bij staand, bragt aan deselve twee sneden toe in sijn rokje. Pieter Tessel siende dat hij Claas Backer het mes omhoog haalde en dreijgde nadermaal Willem Cornel isz. te snijden, sprong terstond op hem toe en gaf hem een trap dat hij Claas Backer agter over viel, het mes uijt sijn handen stoof, gr ij pende Pieter Cornelisz. hetselve op, dog gemelde Claas Backer opstaande hem houdende als of hij nergens van en wist, genoemde Pieter Tessel hem bij het hair nam en se ij de: "jou donders kint weet stouw er niet af, besiet het eens", en hielt hem soo voor het aangesigt van Willem Cornelisz., dog gemelte Willem Cornelisz. wat door de drank beset sijnde, menende dat Claas Backer hem soo geslagen had, hebbende sij deposanten 't blote mes in handen van hem Claas Backer gesien, gel ij k sij deposanten ook verklaren bij niemand meer een mes gesien te hebben. Gevende sij attestanten voor redenen van wetenschap de persoon van Claas Backer seer wel te kennen, en ider 't gene verklaart heeft personelijk bijgewoont, aangehoort, gesien, en nog in goede geheugenisse te hebben. Aldus gedaan ende gepasseert op den raadhuijse van Haringcarspel en ten oirconde getekent. BRON: Oud recht Harenkarspe1inv. nr. 5978 (R.A. Alkmaar). T. VELDBOER - SNEEKES. NOTULEN van de jaarvergadering van de Historische Vereniging Harenkarspel op 12 maart 1994 in het dorpshuis AHOJ te Tuit- j en horn 1) Voorzitter Jan Bakker opent de vergadering met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, inclusief bestuur 34 personen. Hij deelt mee, dat het le kop koffie voor rekening van de vereniging is. Er wordt een ogenblik stilte gehouden voor de overleden leden. 2) De notulen worden goedgekeurd. 3) Het jaarverslag van de secretaris wordt goedgekeurd. 4) Ook het financieel verslag van 1993 en de begroting voor 1994 worden akkoord bevonden. Wel worden er enige vragen gesteld. De heer Bakker zou het bedrag voor het bibliotheekarchief - 12 -

Zicht op Haringcarspel | 1995 | | pagina 14