bestuursleden Moo ij en Bakker. Al met al een zeer interessant verhaal Wellicht kan er in de toekomst nog eens iets over worden verteld want lang niet alle aspecten konden in een middag aan de orde komen De middag werd besloten met een dankwoordje van voorzitter Bakker. Voor mevrouw Dekker was er een bos bloemen en voor Thijs Dekker een geschenkbon. En voor iedereen wel thuis. PSHet is misschien een goede gelegenheid om iets in b.v. boekvorm over de geschiedenis van de veiling samen te stellen. Misschien zijn er mensen, die zich hiervoor interesseren. Het lijkt mij een zéér interessant onderwerp mede omdat het een afgerond geheel is. JAN BARSINGERHORN. YAN_DE_SECREJARIS, In het vorige nummer trof U geen verslag van mij aan. Door ziekte en drukte kwam ik er niet aan toe. Ik hoop, dat dit eenmalig zal zijn. Het is wel mijn bedoeling om deze rubriek gewoon te vervolgen. Om na te denken over bepaalde zaken, iets aan de orde te stellen, of gewoon eens stil te staan bij de dingen waar we mee bezig zijn. 4 april 1992. De oprichtingsdatum. Als dit nummer verschijnt zijn we alweer ruim twee en een half jaar bezig met de vereniging. In deze periode zijn er diverse activiteiten geweest of nog aan de gang. Zoals via stands bij evenementen de vereniging promoten, leden werven, contacten leggen, bijeenkom sten bezoeken, het vereingingsblad samenstellen, veren igingsmid- dagen/-avonden organiseren Vele leden zijn op het ogenblik actief in de Stichting COOG, archiefonderzoek, contacten met personen, enzom de akker namen, namen van sloten, enz. van het Geestmerambacht van Huis waard tot Sint Maarten, Dirkshorn in kaart te brengen. En de gegevens voor opname in de computer gereed te maken. Ook hebben enkele personen zich aangemeld om mee te werken aan het speciale nummer, dat in mei '95 ter herinnering aan de 2e wereldoorlog zal worden uitgegeven. Dat nummer zal dan het No. 7 zijn van onze reeks. Tevens willen we een tentoonstelling in het gemeentehuis organiseren in mei 1995 over de 2e wereld oorlog, zoals die in onze gemeente is beleefd. Ook hier zijn enkele personen mee bezig. Verder foto's verzamelen, artikelen, een bibliotheek samenstellen van boeken over zaken en personen uit onze gemeente (en soms uit de omgeving of uit de provincie, als dat van belang is), krantenknipsels, geboorte kaartjesrouwkaarten. En er is nog zovee 1 meer Er wordt dus al veel gedaan door een aantal personen. Maar er zouden graag nog meer ACTIEVE leden voor onze vereniging bezig zien. Het is leuk werk. Het aantal uren kunt U zelf invullen. - 35 -

Zicht op Haringcarspel | 1994 | | pagina 37