eventueel dienst kan doen als groep 5 in aktie komt. De 4 eb j_ jee n_koms^t(_24__sej3t emberl_994j was er een van interne aard: ervaringen en materiaal werden uitgewisseld en nieuwe afspraken gemaakt. GROEPj zal voortgezet en dieper veldwerkonderzoek doen en wordt versterkt door de heer H. Dekker. GROEP3 is inmiddels versterkt met de heren Gerard Boekei, Gerard Verlind en waarschijnlijk mevr. Barsingerhorn. Zij helpen Marjan Teunis en zijn 5 november gestart met het op computer invoeren van de O.A.T 's van kadaster 1832, die gratis door Rijksarchief Haarlem ter beschikking worden gesteld voor thuiswerk. Uiteindelijk hopen wij een kadastrale atlas H. karspel/ Whuizen/L. dijk uit te kunnen geven naar het voorbeeld van St. Pancras/Koedijk. Als de financien dit toelaten. U weet wellicht dat het kadaster 1832 werd ingesteld naar napoleontisch model. Alle percelen grond en erven van huizen met eigenaar, grootte, gebruik etc. werden beschreven en in kaart gebracht. Voor ons een onmisbaar uitgangspunt voor serieus ve1dnaamonderzoek G R 0_E P__4 is sinds 6 september op de dinsdagavond heel aktief (en gezellig!) bezig het Oud-Recht Harenkarspel van 1599-1811 "uit te spitten", en noteert niet alleen de veldnamen, maar ook andere gegevens uit de 1andtransportaktendie voor genealogen en historici belangrijk zijn als ze dan door ons "geklapperd" (op alfabetische index gezet) worden. Regionaal Archief Alkmaar is daar blij mee en wij kregen dan ook een apart zaaltje om met ons twaalven o.l.v. mevr. Stierp te werken. Het is wel een klus van lange adem (zeker meer dan een jaar). Ook de groepen 2 en 3 krijgen het straks druk met de verwerking van die gegevens. Uiteindelijk resulteert dat (weer via groep 5) in publikatie van een eenvoudig, maar goed veldnamenboek; ook hier geldt dat de financien een rol zullen spelen. Desnoods kan publikatie later volgen. Maar met zoveel enthousiasme moet het lukken om b.v. te kunnen lezen, waar de naam "MARLEQUI" van een stuk grond vandaan komt. Weet U het? Wij denken het nu te weten en zullen het in het volgende verslag meedelen. Overigens zijn medewerkers op alle fronten nog steeds welkom om Geestmerambacht-Noord uit de vergetelheid te halen "eendracht maakt macht" en "gezelligheid kent geen tijd" gelden hier eens te meer, dus wat let U G. KALVERDIJK VAN MERLENLAAN 10 1852 CG HEIL00 TEL: 072 - 334430 - 31 -

Zicht op Haringcarspel | 1994 | | pagina 33