voor de grote, is een hobby van de tegenwoordige molenaar. Velen heeft hij er al gemaakt en ze zijn over de gehele wereld verspreid. BRONNEN: Diverse W.F.O.N. Schagerkogge - Tringa '85. In de ban van de dijk- JJSchilstra '74. TEKENING: B. Wassenaar. SAM SCHIPPER. MEJHET OOG OP VELDNAAMONDERZOEK GEESTMERAMBACHT De Coördinatiecommissie Onderzoek Oud Geestmerambacht bestaat nu juist 1 jaar en is inmiddels een stichting geworden om zo o.a. een goede financiële basis te verwerven. Donaties, subsidies, enz. zullen nodig zijn om onze doelstellingen te verwezenlijken,^ zoals ze nu in artikel 2 sub. 1 zijn opgenomen: stimuleren, coördineren, exposeren en publiceren van historische gegevens (met name veld- en slootnamen). Een goede samenwerking met o.a. de Historische Vereniging Haren karspel (art. 2 sub. 2d) is vanzelfsprekend en blijkt ook wel uit het feit, dat 15 van de 30 C.O.O.G. leden "Warmekarspelers" zijn (om ze maar even samen te vatten, al die enthousiaste mensen uit het noorden). Op onze 3e bijeenkomst van 25 juni 19 94 hield de heer Beenakker, historisch geograaf van de universiteit van Amsterdam, een lezing over veldnamen en andere toponiemen. Hij woonde een groot deel van onze vergadering bij en was tevreden over de wijze waarop wij onze taken hebben verdeeld in 5 kleinere werkgroepjes: 1) Veldonderzoek (historische gegevens door intervieuws, kran ten, etc. verzamelen en beschrijven). 2) Kaarten (verwerking van gegevens op aangepaste kaarten). 3a) Centrale computer (verwerking van gegevens op computer). 3b) Kadaster 1832 (opname H. karspel/W. huizen anno 1832). 4) Archiefonderzoek (veel vóór 1832, met name uitgebreide ge gevens t.b.v. indexering transportregisters 5) Publiciteit (publikatie, expositie, kontakten, fondsen). De leiders van deze werkgroepjes res peetive1ijk Jan Kraakman, Klaas Bak, Marjan Theunis, Gerard Boekei en Annie Stierp) vormen met de 5 dagelijkse bestuursleden en lokale kontaktpersonen het tienkoppige algemeen bestuur van C.O.O.G. Voor Harenkarspe1/Warmenhuizen is Jaap Mooij, Krankhoorn 10, 1749 W.H. Warmenhuizen, tel: 02269-1721 de lokale_kontakt^ersoon waartoe iedereen zich kan wenden vóór of met inlichtingen. Tevens bewaart en inventariseert hij historisch materiaal, vaak na centrale verwerking door de groepen 2 en 3, nadat het later - 30 -

Zicht op Haringcarspel | 1994 | | pagina 32