VAN„DE REDAKTIE. Als redaktielid is er natuurlijk altijd iets te schrijven aan onze geachte lezers. Op de eerste plaats natuur! ij k dat het blad dat nu voor u ligt, er volgens ons weer beter uitziet dan het voor gaande, ten tweede dat het gehalte van de inhoud er naar onze mening er ook weer mag zijn. Maar dat ligt natuur! ij k ook aan de geleverde copy. Het is voor de redaktie van ons blad heel plezierig dat een aantal mensen bereidt is een bijdrage te leveren om van "Zicht op Haringcarspe1een goed en plezierig leesbaar blad te maken. Het onderzoek naar de historie van onze gemeente komt intussen al aardig op gang. Alhoewel dit nog niet gebeurd in werkgroep verband maar door individueel onderzoek van onze leden, kunnen wij dit alleen maar aanmoedigen. Op het ogenblik wordt o.a. onderzoek verricht naar nog bestaande gebouwen en naar inmiddels verdwenen gebouwen in de gemeente, zoals b.v. "de moriaan", de koornmolen en het waaggebouw te Warmenhuizen, de kerk te Kerkbuurt, de houtzaagmolen te Schoorldam en de mosterdfabriek te Dirkshorn, Ook loopt er een onderzoek naar de geschiedenis van Kerkbuurt (Haringcarspel), een dorp dat eigen! ij k niet te vergel ij ken is met de andere dorpen uit de gemeente. Kerkbuurt was vroeger het bestuurlijk en sociaal centrum van de gemeente, maar bestond ook voor het overgrootte deel uit handwerklieden en niet zoals in de andere dorpen uit mensen die voornamen! ij k hun brood verdienden in de agrarische sector, daarnaast roept ook de ligging van Kerkbuurt ten opzichte van de gemeentegrenzen nogal wat vraagtekens op, kortom een interessant dorp om eens wat meer van te weten te komen. In de volgende nummers van ons verenigingsblad zullen de resultaten van deze nog lopende onderzoeken zeker aan bod komen. vanaf deze plaats wil de redaktie een beroep doen op a lezers van ons blad. We hebben namenlijk de intentie om volgend jaar mei, een extra dik nummer te laten verschijnen. Helemaal gewijd aan de oorlogsjaren 1 940-1 945. In 1 995 is het 50 jaar geleden dat deze oorlog en bezetting een einde kreeg en het leek onze vereniging een goed idee om zoveel mogenlijk gegevens, foto's, feiten, verhalen, belevenissen te verzamelen en deze dan in één z.g. themanummer te laten verschijnen. Je krijgt dan een zo compleet moge! ij k overzicht van 5 jaar oorlog en bezetting in een plattelandsgemeente, (zie oproep elders in dit blad). Wij vragen dan ook aan onze leden of zij hieraan willen meewerken, op welke manier dan ook, want alleen met Uw medewerking kan dit project volledig slagen, dus bel of schijf even naar de redaktie van ons blad en we maken een afspraak met U. Onze verwachtingen zijn historisch hoog gespannen, namens de hele redaktie: Van Der Bee oftewel C V/D BERG. TEL. REDAKTIELEDEN: 02269-1733 en 02269-4845. - 23 -

Zicht op Haringcarspel | 1994 | | pagina 25