houdelijk afval aangetroffen. Enkele stukken daarvan worden hierna besproken HUISHOUDELIJK AFVAL EN GEBRUIKSVOORWERPEN: De meeste vondsten kwamen te voorschijn uit de privaten, die aan de grachtzijde van de buitenmuur waren gelegen en hun inhoud op de gracht loosden. Het gevonden materiaal bestond in hoofdzaak uit aardewerk. De drie bekende groepen kwamen ook hier voor, nl. het blauwgrijs aardewerk, het hard gebakken steengoed en het rode aardewerk. Elke opgraving brengt wel een aantal bijzondere stukken aan het licht, dat was ook bij de opgraving op het terrein van "het huis ten Nieuwendoornhet geval. Een bijzondere vondst was ongetwijfeld de kleine fragmenten licht groen graswerk, waaruit, na restauratie, een drinkglas op hoge voet werd samengesteld. Dit drinkglas was vermoedelijk afkomstig uit Frank r ij k. Een andere vondst werd gedaan in de modder van de grachtbodem, daar kwamen twee exemplaren van een visfuik (aalkrabbe) uit gevlochten wilgentenen aan het licht, echter de toestand van het hout liet niet toe het voorwerp te lichten en te conserveren. Er is een gipsafgietsel van gemaakt. Ook onder in de waterput werden interessante vondsten gedaan, waaronder een bronsen "grape", een kookpot op drie poten (een zogeheten Spaanse pot). bronzen kookpot (grape) gevonden in de waterput van de dwangburcht, mid den 14e eeuw; hoogte 20 centimeter. drinkglas op voet, ge vonden in de gracht van de hoofdburcht, licht groen glas, midden 14e eeuw. - 12 -

Zicht op Haringcarspel | 1994 | | pagina 14