Weeskamerarchief van Warmenhuizen In de archieven van de gemeente Harenkarspel, ondergebracht in het streekarchief te Alkmaar, bevinden zich o.a. de archieven van de Weesmeesteren van Warmenhuizen, St.Maarten en Harenkar spel. De nagelaten boeken van de weeskamers van Warmenhuizen beslaan een periode van bijna 200 jaar. In deze weeskamerboeken wordt verantwoording gedaan voor de bij de weeskamer aangebrachtte goederen en gelden van wezen en worden voogden benoemd over deze weeskinderen. De weeskamer ontving dus geld dat bij het bereiken van de meerderjarige leeftijd moest worden uitbetaald. Deze gelden werden uitgeleend en elk jaar met kerstmis vond de aflossing plaats, incl. de verschuldigde interest. Ook aangebracht onroerend goed moest rendabel worden gemaakt en werd dus verhuurd. Interresant voor de genealogie zijn deze weeskamers omdat bij het aanstellen van voogden de verwantschap van deze voogden meestal kenbaar wordt gemaakt, zo zijn er bij de wet gestelde voogden en bloetvoogden Vooral de akten waarin bloetvoogden worden aangesteld zijn interresant omdat dan de familierelatie wordt vermeld. Van deze akten over een periode van 1666 tot 1766 zijn door mij uittreksels gemaakt en met de tekstverwerker in wp vastge legd. Indien men belangstelling heeft voor deze uittreksels dan kan men kontakt opnemen met Gerard Boekei Apollostraat 14 1746 AG Dirkshorn. Tel.02245-1617 OPROEP VOOR DE GENEALOGEN ONDER ONS Personen die bezig zijn met het uitzoeken van hun stamboom of dit reeds hebben gedaan kunnen contact opnemen met Pauline Stolk-Macquiné, Stroet 60 te 1744GK St Maarten. Haar tel. nummer is; 02245 - 1391. Zij zal een inventarisatie maken van alle gegevens die zij over het Stamboomonderzoek ont vangt. Helpt U mee Uw secretaris heeft nog 375 balpennen in zijn bezit. Met logo en tel.no. van de Vereniging. Ze zijn tegen een prijs van f 2,00 per stuk bij hem te verkrijgen. Door het kopen van een pen steunt U de Vereniging en maakt U ook weer een beetje reclame. We rekenen op Uw mede werking Inlichtingen; J Barsmgerhorn tel 02269 - 1628. 3

Zicht op Haringcarspel | 1993 | | pagina 5