Onwillekeurig vraag je je af wanneer mensenhanden deze vuurstenen hebben bewerkt, onder welke omstandigheden en hoe lang dat wel is geleden. Het zijn vragen die niet een voudig zijn te beantwoorden, omdat de vondst niet in samenhang met andere vondsten is gedaan. Om er achter te komen hoe oud de werktuigen precies zijn, moet vastgesteld wor den uit welke grondlaag ze afkomstig zijn. Zo heeft men een jaar of tien geleden in Kolhorn een uitgebreide archeologische opgraving uitgevoerd. Daar werden veel botresten, werktui gen gemaakt van bot, resten van maaltijden zoals visgraten en botjes, barnstenen kralen, houtskool met daartussen verkoolde granen en ook vuurstenen werktuigen aangetroffen. In combinatie daarmee kon men de ouderdom vaststellen op vierduizend jaar. Hoe het ook zij, wij vonden het de moeite waard U deze vondst uit de groentetuin te mel den. Fotografie; Rob Leeflang. Eenigenburg, W K. van Schoneveld. DIA/FILM-avond in AHOJ te Tuitjenhorn. Op 30 september j.l. werd door ons in AHOJ te Tuitjenhorn een dia/film-avond georgani seerd. Er werden dia' s getoond van Dirkshorn en Warmenhuizen en er werden video-films "gedraaid", van Tuitjenhorn en St Maarten. We wilden op deze avond beelden tonen van verschillende plaatsen uit onze Gemeente. De dia' s van Warmenhuizen werden getoond door David Tesselaar, die er leuk commentaar bijgaf. De dia' s van Dirkshorn werden getoond door Piet van Twuijver. Jan vd Molen Sr. noemde de personen en plekjes bij naam, zodat alles duidelijk werd. Dit gedeelte van de avond was voor iedereen interessant. De video-films van Tuitjenhorn en Sint Maarten waren zonder commentaar en dat was niet zo' n succes. De bezoekers uit St Maarten en ook Tuitjenhorn lieten het voor het merendeel afweten en dat was jammer. Er kwamen - 40 belangstellenden op deze avond en dat viel niet tegen. Hoewel sommige dingen verbeterd kunnen worden kunnen we deze avond toch als geslaagd beschouwen. De drie "explica teurs" ontvingen een geschenkenbon van Voorzitter Bakker. Red. ARCHEOLOGIE Onze Voorzitter Jan Bakker uit Dirkshorn stelde op een bestuursvergadering voor om na te gaan of er belangstelling is voor een cursus ARCHEOLOGIE. Die zou eventueel gegeven kunnen worden door Frans Diederik uit Schagen. Vandaar deze publicatie Indien U belang stelling heeft en U wilt nadere inlichtingen dan kunt U contact opnemen met onze Voorzitter. Hij woont Raadhuisstraat 32 te Dirkshorn en heeft tel no 02245 - 1677 Bij voldoende belang stelling zullen we de cursus gaan organiseren. Van Sam Schipper ontvingen wij enige leuke kleine berichten, die U hier en daar in het blad aantreft. Dit is een boerenadvertentie en luidt als volgt; Te koop; Een koe, kan alle dagen kalveren Nogal logisch met 365 dagen in een jaar 15

Zicht op Haringcarspel | 1993 | | pagina 17