Jaarverslag Historische Vereniging Harenkarspel 1992 -1993. Na de oprichtingsvergadering op 4 april 1992 in het Dorpshuis te Warmenhuizen werd op 11 april 1992 deelgenomen aan de ouderenmanifestatie in het Dorpshuis te Warmenhuizen. Op 30 april 1992 waren wij bij de Fancy Fair in Huize Angela te Warmenhuizen. Op zaterdag 13 en zondag 14 juni 1992 hebben we meegewerkt aan het 40 jarig jubileum van Jozefoord te Tuitjenhorn (In AHOJ). Er werd besloten om het verenigingsblad te laten drukken bij Drukkerij Walpurgis te N-Nie- dorp. Het 1e nummer verscheen eind juni 1992 in een oplaag van 400 stuks. De Redaktie bestaat uit de Heren; D Veldboer, A Ligthart, S Schipper, J Bakker en J Barsingerhorn. Op 29 juni 1992 waren we present op de zomermarkt te Dirkshorn. De Gemeente Harenkarspel (B en W) gaf ons toestemming om een ruimte in het Archief van het Gemeentehuis te gebruiken. Met diverse verenigingen hebben we een z.g. "ruilabbonnement" voor het verenigingsblad. In de zomermaanden waren de aktiviteiten beperkt. Op 12 en 13 september 1992 werden we gevraagd door de F loraliavereniging uit War menhuizen en kregen enkele tafels om onze Vereniging te presenteren. In september 1992 kwam C vd Berg uit Warmenhuizen de Redaktie versterken. Hij zal voortaan ook de stukjes in de diverse dorpsbladen verzorgen. Op 3 oktober 1992 hadden we een stand bij de Verenigingendag in AHOJ te Tuitjenhorn. Op 9 november 1992 werd de 1e lezing gehouden door de Heer C de Jong van Monu menten in t Centrum te Stroet (St Maarten). Onderwerp; Houtbouw in N-Holland. Er waren iets meer dan 20 belangstellenden. De Heren G Verlind uit Tuitjenhorn en W de Groot uit Warmenhuizen toonden belangstelling voor de Stichting BHH en willen in het bestuur plaatsnemen. Op 2 december 1992 was de officiële bekrachtiging van de Hist. Ver. Harenkarspel bij Notaris Eijckelhof te Schoorldam. Voorzitter J Bakker en Secretaris J Barsingerhorn waren na mens de HVH aanwezig. Tevens werd de Stichting Beheer HVH opgericht. Op 7 december 1992 kregen we bericht van inschrijving bij de Kamer van Koophandel. Eind december 1992 verscheen het 2e nummer van ons Verenigingsblad weer in een op laag van 400 stuks. Door drukte bij de Drukkerij en andere omstandigheden was de uitgifte van het blad iets later dan gepland. Het aantal leden/donateurs bedroeg op 1 januari 1993 +/- 200. Op 18 januari 1993 werd de 1e lezing in 1993 gehouden door Frans Diederik uit Schagen. Onderwerp; Archeologie. In het bijzonder het ontstaan van Noord Holland. Ongeveer 25 per sonen waren aanwezig bij deze zeer interessante lezing. Door diverse instanties en verenigingen werden wij benaderd om mee- en samen te werken. Op 6 en 7 maart waren we present op de Huisvlijttentoonstelling in het Dorpshuis te Dirks horn. Bij bijna alle evenementen waar we aanwezig waren werden nieuwe leden ingeschre ven en werden balpennen verkocht. De contacten met de belangstellenden was altijd hartver warmend. 6

Zicht op Haringcarspel | 1993 | | pagina 8