9 Statuten/Huishoudelijk reglement. De Statuten kunnen bij het bestuur worden opgevraagd. Het Huishoudelijk Reglement is door het bestuur samengesteld en ligt ook ter inzage. Aanmerkingen of aanvullingen kun nen bij het bestuur worden ingediend. 10 Stichting Beheer Historische Vereniging Harenkarspel (BHH). Deze Stichting is 2 december 1992 opgericht. Om giften en goederen te beheren voor de Vereniging. Nog geen mededelingen. Er wordt een banknummer geopend. 11 Open agendapunt(en)- Geen. 12 Rondvraag. H Bakker- het boekjaar loopt van 1 januari tot 31 december. De kascontrole is eind februari, is dat niet te laat? Voortaan eerder? De Heer W G Vellinga verklaart dat het in principe wel tot 1 april kan. Je moet uitgaan van de situatie per 1 januari. Het is wellicht verstandig de vergadering volgend jaar in februari te houden en de kascontrole eind januari. M Strijbis- stelt voor om de acceptgirokaarten voor 1993 in het eerstvolgende blad te doen en zo bij de leden te bezorgen. D Veldboer gaat akkoord. J Krijgsman- Wil graag dat voor de volgende Jaarvergadering de stukken worden toege stuurd. Het bestuur zal voortaan de agenda persoonlijk bezorgen terwijl de notulen enz. een half uur voor de vergadering ter inzage liggen. H Snip (HV Scorleon)- Hij deelt mede, dat op lezingen en avonden van dergelijke vereni gingen doorgaans 10 van de leden aanwezig is. De opkomst voor deze vergadering valt dus mee. R Posthuma- De giften waarover wordt gesproken, betreft dat alleen financiën? Nee, ook artikelen en wat maar van enig belang voor ons is. Van een oude sticker tot, om maar iets te noemen, een boerderij. G Kalverdijk- Adviseert om nu reeds, jaarlijks, een bedrag te reserveren (indien mogelijk) voor een toekomstig onderkomen. Hij stelt tevens voor om bepaalde lezingen in combina tie met andere verenigingen te organiseren. Hierna kondigt Voorzitter J Bakker de pauze aan om even een kop koffie te drinken. De Heer Jac de Groot uit Warmenhuizen vertelt na de pauze over de verkaveling van het Geestmerambacht en de Westfriese-omringdijk. De lezing was zeer interessant en er ontstond een leuke discussie over diverse zaken, die in het Geestmerambacht veranderd zijn. Zoals oude paden en sloten, veldnamen van de akkers en de ligging van de oude spoorlijn Alkmaar - Schagen. De Heer de Groot schonk de Vereniging een Stamboom van "zijn familie", de Groot - de Nijs, op A4 formaat. Omstreeks 11,00 uur kon Voorzitter Bakker de avond afsluiten, niet nadat hij de Heer de Groot met een bos bloemen (voor zijn vrouw en een geschenkenbon, had bedankt voor zijn boeiende verhaal in de taal van deze streek. Voorzitter Bakker bedankte iedereen nogmaals voor zijn inbreng en wenste allen wel thuis. Aldus opgemaakt op 9 maart 1993, J Barsingerhorn, Secretaris, J Bakker, Voorzitter, 4

Zicht op Haringcarspel | 1993 | | pagina 6