NOTULEN van de Jaarvergadering van de Historische Vereniging Harenkarspel op 9 maart 1993 in het Dorpshuis te Warmenhuizen. 1 Voorzitter J Bakker opent de vergadering met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. Hij verzoekt de presentielijst in te vullen, dit wordt door 43 personen gedaan. Een behoor lijke opkomst volgens de Voorzitter. Verder maakt hij bekend dat deze vergadering niet persoonlijk is aangekondigd maar via de dag- en weekbladen, de dorpsbladen en de ka belkrant. De agenda, notulen, financieel verslag en het jaarverslag liggen ter inzage in de zaal. Het aantal leden is per heden omstreeks 240. 2 De Notulen van de oprichtingsvergadering, die ook zijn vermeld in het blad "Zicht op Haringcarspel" no. 1 van juni92, worden behoudens enkele opmerkingen goedgekeurd. J Krijgsman vraagt hoe het LOGO er voortaan uit gaat zien. Hij wil graag dat het kerkje van Eenigenburg wordt vervangen door het (voormalige) gemeentehuis van St Maarten. Omdat de andere twee gemeentehuizen er al in zijn verwerkt. Voorzitter Bakker merkt op dat we hierover al in de oprichtingsvergadering hebben gesproken. Het bestuur heeft thans in overweging genomen, het LOGO te wijzigen in de drie oude Gemeentewapens met in het midden het nieuwe Gemeentewapen. Dat vindt de Heer Krijgsman jammer. Het bestuur zal een en ander nog eens bekijken In 1993 blijft het bestaande LOGO onge wijzigd gehandhaafd. 3 Jaarverslag. Dit verslag wordt door de Secretaris J Barsingerhorn voorgelezen en in orde bevonden. J Krijgsman vraagt hoe groot de beschikbare ruimte in het Gemeentehuis is. Het is een be perkte ruimte, die nu nog niet in gebruik is. 4 Financieel verslag. Penningmeester D. Veldboer geeft een korte uitleg. 5 Schipper vindt de begroting zeer voorzichtig opgesteld. Dat is zo verklaart de Heer Veldboer, maar beter te voorzichtig als te optimistisch. S Wijnker merkt op dat de onkostenpost voor lezingen vrij hoog is. Hij stelt wel, dat als er goede lezingen worden gehouden, dit ook nieuwe leden zal trekken! Verder verklaart de Penningmeester dat hij acceptgirokaarten zal bestellen en gebruiken 5 Kascontrolecommissie. M Strijbis verklaart dat de kas prima in orde is. 6 Verkiezing kascontrolecommissie. In de vorige vergadering is per abuis geen reserve aangesteld. W Mekken stelt zich be schikbaar en zal in de commissie plaatsnemen. M Strijbis wordt als reserve gekozen Hierdoor ziet de Kascontrolecommissie er zo uit; Leden; H Bakker en W Mekken, reserve; M Strijbis. 7 Contributie. Blijft ongewijzigd. Voorzitter Bakker merkt nog op dat er geen startsubsidie zal worden aan gevraagd. De financiële situatie is na het eerste jaar dermate positief dat we dit niet nood zakelijk vinden. In de toekomst kunnen we eventueel bij bijzondere evenementen sub sidie aanvragen. 8 Bestuurssamenstelling. De vergadering gaat akkoord met de huidige samenstelling van het bestuur tot de volgen de vergadering. De uitbreiding van het bestuur tot 7 personen lukt niet in deze vergade ring. Het bestuur vindt uitbreiding tot 7 personen noodzakelijk door de grote toeloop van leden waardoor er extra werk is gekomen, dat dan beter verdeeld kan worden. De functies van; Vice Voorzitter, Coördinator van werkgroepen en 2e Secretaris kunnen door 2 extra bestuursleden worden ingevuld Er is (nog geen belangstelling. Het bestuur zal even tuele kandidaten persoonlijk benaderen. 3

Zicht op Haringcarspel | 1993 | | pagina 5