PERSOONLIJK In onze gemeente Harenkarspel is in november 1991 de Stichting "Waarland van Toen" op gericht en op 4 april 1992 de Historische Vereniging Harenkarspel. Beide "clubs" werken on afhankelijk van elkaar en dat gaat prima. Ook zijn binnen onze gemeentegrenzen diverse an dere culturele verenigingen, commissies en stichtingen actief. Veel activiteiten en publicaties van al deze organisaties lopen parallel. Het zou wellicht toch een goede zaak zijn om jaarlijks een bijeenkomst te houden waarbij de uitgangspunten van al deze Stichtingen/Verenigingen worden uitgelegd en besproken en ook wat er zoal georgani seerd wordt. Samenwerking kan mijn inziens een positieve uitwerking hebben. Samenwerking met respect voor elkanders bezigheden wel te verstaan. Harenkarspel is een uitgestrekt gebied van 14 dorpen/buurtschappen. Een historisch gebied waarover veel kan worden verteld en opgeschreven. Opdat ook die na ons komen zullen weten hoe deze mooie streek met zijn specifieke bevolking is ontstaan. Nogmaals, samenwerking op dit gebied is volgens mij één van de punten waarnaar wij moe ten streven in de toekomst. Jan Barsingerhorn In ons Verenigingsblad nummer 2 stond het mooie gedicht van Bob Lingerak,t Is toid... Onderaan het stukje werd vermeld dat Bob Lingerak getrouwd is met Greet vd Berg afkom stig uit Warmenhuizen. Dit is echter niet juist, Bob is niet met Greet getrouwd maar met Aat vd Berg!! Wel uit hetzelfde nest. Het ontlokte Bob tot de uitspraak; zonder dat ik het weet ben ik met twee vrouwen getrouwd. Maar hierbij is dit weer ongedaan gemaakt Bob In de Jaarvergadering werd gesproken over uitbreiding van het bestuur met twee personen. Er is nog een vacature voor de functie van Vice Voorzitter. Tevens willen we er iemand bij hebben die werkgroepen gaat coördineren. En ook willen we er graag een 2e Secretaris bij hebben. Wellicht zijn enkele functies te combineren. Op de Jaarvergadering was nog geen belangstelling voor de vacatures. Wellicht is er toch iemand onder U die zich geroepen voelt om met ons in een bestuur te zitten en iets voor de Vereniging te doen. Wij hopen op een reactie van U De mogelijke betekenis van de plaatsnaam Sint Maarten; Oudenaam; Hemelrijkxhorn (1250) St.e Maertyns in het Nuwelant (1289) St Maerten (1600) Sinte Maarten (1700) Dialect; Sunte Maarte. Het eerste gedeelte "Hemelryk" duidt op het eind van de dijk. "Horn" verwijst naar de hoek, de oude dijk maakt daar een zeer scherpe wending. Bron; Mooi Schoorl- R P Goetsch, Eenigenburch- W K van Schoneveld, Archeologie- Fr Diederik, Langs oude dijken - M J Sjerps, West-Friesland in oude kaarten- M Hameleers. Alle plaatsen (buurtschappen) van Harenkarspel worden met behulp van deze bronnen be licht door S. Schipper. Dit is de eerste plaats, in de volgende nummers zuilen de overige plaatsen volgen. 19

Zicht op Haringcarspel | 1993 | | pagina 21