OPROEP AAN ALLE LEZERS M/V Laat ik mij eerst aan U voorstellen. Ik ben Cees Blokker en ik ben sinds 10 jaar lid van het vrijwillig brandweerkorps Dirkshorn Sinds enige tijd ben ik bezig om de geschiedenis van de brandweer van Dirkshorn in kaart en in beeld te brengen, een vreselijk tijdrovend karwei, maar wel heel erg leuk. De brandweervereniging dateert correspondentie reeds melding brandweer in 1905. van 1936, maar er wordt in gemaakt van een Dirkshorner Er is veel informatie, die we kunnen halen uit notulen van vergaderingen en correspondentie. Ook hebben we zelf een schat aan eigen ervaringen. Maar het blijft een eenzijdige belichting van brandweerzijde. Het geheel zal aan waarde winnen als het gekleurd gaat worden met persoonlijke ervaring van mensen buiten de brandweerkring Brand heeft iets magisch, het trekt altijd mensen aan. Het heeft ook iets afschrikwekkends. Mensen die zelf of van heel nabij brand hebben meegemaakt, weten hoe verschrikkelijk abrupt en vernietigend dit is. Ondanks de vaak trieste omstandigheden, levert het ook soms leuke anekdotes op. Kortom zaken die niet of nooit tot onze brandweerkring doordringen Van 1905 tot nu is een hele tijd, toch geloof ik zeker dat onder U nog vele herinneringen leven over brand en de Dirkshorner brandweer Wat wil ik van U: Braag zou ik van LI persoonlijke herinneringenfoto's, kranteknipsels of wat dies meer zijontvangen. Indien U iets heeft, neem gerust kontakt met mij op, ik maak graag een afspraak met Indien ik iets van U leen, dan zorg ik er persoonlijk voor dat U het in onberispelijke staat retour krijgt. Al zijn het misschien voor U zaken, waarvan U denkt dat ze niet belangrijk zijn of het vermelden waard, bel gerust, ik zit er liever mee als om verlegen. Cees Blokker Spoetnikstraat 2 1746 AM Dirkshorn 02245-1875

Zicht op Haringcarspel | 1993 | | pagina 19