Doch beeldbepalend en sierend blijft zijn tastbare taak hier nevens onze kerk, waar tevens vaak lanqs 't schelpenpad onder de bomen bezoekers gaan en komen. En.... dient dan bovenal als ons saamhorigheidssymbool van 't algemene nut, dient als een reine rijke bron, waaruit een ieder naar gelang hernieuwde kracht en inspiratie put. Eenigenburg, november 1992. W K .van Schoneveld. Aangeboden als compliment van de Eenigenburg Stichting bij de oplevering en her-ingebruikneming van de waterput bij de kerk, op 29 november 1992. Voordracht bij de presentatie door Willy Borst - Schouten. o-o-o-o-o Oude regenbak in ere hersteld. Op 14 auqustus 1992 vierde het N.H. Kerkje te Eenigenburg in stilte haar 200 jarig bestaarv Daarvoor stond er een groter kerkgebouw, waarvan een reconstructie tekening te bekijken is in de consistoriekamer. Men mag aannemen dat de regenbak minstens zo iang naast de kerk ligt. Immers, ondanks het vele water rondom was de behoefte aan zuiver water afhankelijk van het water in de re genbakken én waterputten, tot aan de komst van de waterleiding in 1923. Op de dorpsvergadering van 23 april 1991 gaf de heer C. Bakker, voorzitter toelichting over de restauratieplannen van het Kerkje. Aan de regenbak, waai inmiddels een oude grafsteen al tientallen jaren op het gat lag, zou niets gedaan worden. De opbouw was vernield door een trekker in het verleden. De grafsteen was van de onder wijzer Theunis de Jongh, overleden juli 1889, oud 85 jaar. Vele Eeniqenburgers vonden dit geen goede zaak, want de regenbak hoorde bij de Kerk; In het verleden een belangrijke toevlucht in droge tijden. Eendrachtig werd er een plan gemaakt en na toestemming van de Kerkvoogdij, de regenbak in ere hersteld. Onder bezielende leiding van Dico Visser werd de bak grondig schoongemaakt. Vele em mers puin en slib werden omhoog gehaald, (helaas niets bijzonders erin, Vervolqens metselde Pieter Wokke de bovenbak met stenen, die door Kees Tak ter be schikking gesteld waren. En Bram Borst sloot het gat door een nieuwe deksteen van beton te maken. Vele vrijwilligers hielpen met allerlei werkzaamheden. Tijdens een plezierige bijeenkomst van bijna alle Eenigenburgers in het Kerkje werd de sleu tel overhandigd aan de Kerkvoogdij. hMConinanhtimor Het Eeniqenburger Koor o.l.v. Anna Jonker oogstte bewondering en het Eenigenburger Kinderkoor o.l.v. Adrie Weijers en Christien Jansma ontroerde alle volwassenen. In Café "De Burcht" werd deze gedenkwaardige Zondag 29 november 19^2 met koffie en vele soorten eigengemaakt Eenigenburgs gebak besloten. Hans van der Geest-Donkers. 14

Zicht op Haringcarspel | 1992 | | pagina 16