T IS TOID t ts toid", zoi de vroedvrouw, "haai komt 'r al an". En gaf toen 'n ruk an m'n kop. Ik kwam op de wereld, m'm moeder zoi bloid: 't Is 'n joön en we noeme 'm Bob. 't Is toid, zoi m'n moeder, je moet nou nei skoöl. Deer ben je 'n jaar of tien zoet." Ik had heêls gien zin, maar dat gaf me gien steek. 't Is goed voor je, knecht en 't moet." 't Is toid", zoi de meister, "je toid zit 'r op. Je ken niks meer lere bai moin. Je moet nei de stad, nei 'n heel are skoöl". 'k Docht, timmere loikt me wel foin. !t Is toid", zoi de baas toen, "je moete an 't werk. Ik heb wel een klussie voor jou. An 't end van de week. krog je loön voor je werk. Pak je hamer en begin nou maar gauw." 't Is toid", zoi m'n moidje, breng jij me nei huis Dat loikt me wel leuk voor 'n keer." 'n Zoen op de dars en wat skarrelderaai en zoetjesan werd 't wel meer. 't Is toid om te trouwen, hadde we alleboi docht. Os huisie dat is meist al klaar. Nag effies behange, wat spulle d'r in. Deer gaan we, voor wie weet hoeveul jaar. 't Is toid", zoi m'n vrouw toen, "ik gaan vast te bed. Bel jij nou de dokter maar, man." Zo kwam er 'n dochter, 'n jaar later 'n zeun. Nei 'n paar jaar nag ien d'r achteran. 't Is toid voor 'n feisie", zoide we teugen mekaar. "We benn' voifentwuntig jaar nou al trouwd. De joös al de deur uit, in eer en in deugd. Dat is toch 'n pracht, welbeschouwd." De toid gaat zo hard, nei je hou 'm niet stil. Hoe graag je dat wul op de duur. We gaan toch maar rustig ons gang met z'n twei. Want gienien ken'r dag nach uur. Bob Lingerak uit Schagen (Red, dit gedicht heeft in het blad SKROIVENDEVORT gestaan. Bob Lingerak is getrouwd met Greet vd Berg, ze zijn beiden geboren in Warmenhuizen.) 9

Zicht op Haringcarspel | 1992 | | pagina 11