Gemeente Harenkarspel 4 Kort verslag van gesprek dhr. J. Barsingerhorn, initiatiefnemer Historische Vereniging Harenkarspel i.o. en burgemeester Louter. datum: 10 februari 1992 mede aanwezig P.v.d.Welle (sectorhoofd Middelen), J. Bonefaas (afd. IZ) en A. Hulst (afd. VROM) Dhr. Barsingerhorn licht de bijeenkomst van 1 februari jl toe. Uit deze vergadering zijn 5 personen naar voren gekomen, die voorlopig als commissie gaan functioneren. Namen mevrouw Creutzberg (Valkkoog) en de heren Aalten (Valkkoog), Bakker (Dirkshorn)Barsingerhorn (Warmenhuizen) en Mooij (Warmenhuizen)Getracht wordt nog iemand uit de Stroet te benaderen. De heer Barsingerhorn meldt, dat in Waarland rond de heer Landman een afzonderlijke historische club van start gaat. Hij vindt deze vorm van isolatie te betreuren, nu we toch één gemeente zijn. De heer Louter zou inderdaad ook graag een koppeling van de historische activiteiten binnen de gemeente zien.. De vereniging i.o denkt aan de volgende zaken: -periodieke uitgaven; -vastleggen (geschreven en gesproken woord) van hetgeen ouderen weten; -verzameling van boeken e.d., die over de kernen zijn uitgegeven; -overige zaken die bewaard moeten worden; -opslagruimte op termijn om activiteiten zichtbaar te maken. In relatie van de gemeente komen in het gesprek nog aan de orde: -in hoeverre kan het voorlichtingsblad aandacht besteden aan de Historische Vereningsactiviteiten? -archiefcapaciteit ter grootte van enkele ml; -Open Monumentendag als incidentele gelegenheid historisch materiaal "boven water" te krijgen; -toegankelijkheid van de gemeentelijke archieven, zowel in Harenkarspel als in Alkmaar. Samenvattend deelt de burgemeester mee het plezierig te vinden, als ook Waarland binnen de koepel van de vereniging in oprichting zal kunnen werken; bovendien stelt hij positieve medewerking van de gemeente in het vooruitzicht. kopie: dhr. Barsingerhorn college van B en W 3

Zicht op Haringcarspel | 1992 | | pagina 6