DE INITIATIEFNEMER VERTELT Met de uitgifte van het 1e blad van "onze Historische Vereniging" Harenkarspel is mijn hartewens uitgekomen. Een vereniging voor alle dorpen en buurtschappen in de nieu we gemeente Harenkarspel, waarin de historie van dit schitterende gebied wordt verza meld en bewaard. Geboren op 4 juni 1944 in het fraai gerestaureerde pand, dat destijds van mijn opa Simon de Geus was en toen nog als adres had: Stationsstraat 3 te Warmenhuizen. Mijn gehele leven al heb ik bijzondere interesse voor het wel en wee in mijn woon plaats Warmenhuizen, maar ook de omliggende plaatsen zeg maar de gehele Noord- kop is mij lief. Andere hobbies verdrongen de Historie een beetje naar de achtergrond. Met het klimmen der jaren en wat minder tijd besteden aan andere hobbies werd de drang om me daadwerkelijk met de Historie bezig te houden sterker. In September 1990 schreef ik een stukje in Contact dat in Warmenhuizen uitkomt. De Heerlijkheid Warmenhuizen werd in dit stukje belicht en gevraagd of er personen waren die interesse hadden om iets op poten te zetten. Jac.Mooij uit Warmenhuizen, jaren lang werkzaam in de orgelbouw, zoon van bakker Mooij, was de eerste die reageerde. En de heer G.Stam uit Noord-Scharwoude, die oorlogsmateriaal verzamelt en ook veel van de omgeving afweet. Verdere reakties bleven nog uit. Ongeveer een jaar later heb ik weer enkele stukjes in Contact en Geestmerambacht geschreven. Op een gegeven moment kwam Wim Dekker zoon van de inmiddels overleden Jac. Dekker van de Kanaalweg te Warmenhuizen (waar nu Max van Baar woont) bij mij, met een notulen boek van de inmiddels opgeheven RK Floraiia Vereni ging te Warmenhuizen. Er volgde een leuk gesprek en heb het notulenboekje goed opgeborgen. Nu was voor mij de tijd aangebroken om initiatieven te nemen en te proberen geïnte resseerde mensen bij elkaar te krijgen. Niet alleen uit Warmenhuizen maar uit alle dorpen uit de gemeente, mede ook omdat Harenkarspel nog een witte vlek was iri Noord- Holland wat betreft Historische Verenigingen Op 1 februari 1992 heb ik een bijeenkomst georganiseerd in het Dorpshuis te War menhuizen waar liefst 24 personen (inclusief ikzelf) op afkwamen en een zeer positief verloop had. Op deze dag is voor mij de Vereniging ontstaan!! Er werd een voorlopig bestuur van 5 personen gevormd. Met Pauline Stolk-Maquine, Jan Bakker, Jac.Mooij en Dick Veldboer vormen we een leuke groep. Na enkele bestuursvergaderingen volg de op 4 april 1992 de oprichtingsvergadering in de foyerzaal in het Dorpshuis te War menhuizen die gezellig gevuld was. Hierna werd al spoedig aan enkele evenementen deelgenomen. Op het moment dat ik dit artikel schrijf, 4 juni 1992, heeft de Vereniging al 133 leden donateurs. Het verenigingsblad komt in een oplaag van 400 nummers uit. Alle leden donateurs, die zich dit jaar aanmelden ontvangen een exemplaar. Ook de leden die zich na 1 januari 1993 aanmelden kunnen dan alsnog een blad aanschaffen. De initiatiefnemer heeft de aanzet gegeven en is nu opgenomen in een actief leuk be stuur. Ook met de redaktieleden Arie Ligthart uit Groet, Sam Schipper uit Warmenhuizen en mede-bestuurslid Dick Veldboer uit Tuitjenhorn is het prettig werken. De baby is geboren en is op het ogenblik aan de fles. laten we hopen dat de baby groter groeit en heel lang blijft leven. Dit is de innige wens van jullie Historische vriend Jan Barsingerhorn Hzn uit Warmenhuizen.

Zicht op Haringcarspel | 1992 | | pagina 4