BESTUUR Voorzitter j.Bakkertel: 02245-1677 Secretaris J.Barsingerhorntel: 02269-1628 Penningmeester D.Veldboer--tel: 02269-2366 Ledenadministratie Mw.P.Stolk-Maquine -—tel: 02245-1391 ZICHT OP HARINGCARSPEL Lid J.Mooij -tel: 02269-1721 REDAKTIE A.Ligthart D.Veldboer S. Schipper J.Barsingerbom LIDMAATSCHAP Contributie per jaar Lid Huisgenoot(e) Jeuglid (tot 18 jaar) Donateur (min) - -f 15,00 -f 10,00 -f 10,00 --f 10,00 --f 10,00 over te maken op postbanknummer: 3096439 t.n.v. Hist. Ver. Harenkarspel te Tuitjenhom. Betreft de dorpen Buurtschappen: Schoorldam, Warmenhuizen, Rijpje, Krabbendam, Eenigenburg, Stroet, Sint-Maarten, Kerkbuurt, Kalverdijk, Dirkshom, Tuitjenhom, Valkkoog, Groenveld en Waarland. INHOUD: Overzicht, van de voorzitter De initiatiefnemer vertelt Het ontstaan van de Vereniging Schager Courant uit 1891 Nan Tijsen over Dirkshom 1 2 3 10 -—12 Gedicht: A.C.Barsingerhorn-de Geus --14 Moord en criminaliteit in vroeger tijden door Dick Veldboer15 Leden en hun interesses21 Mededelingen 24 1e Jaargang nummer 1 juni 1992 Uitgave van de Historische Vereniging HARENKARSPEL Verschijnt 2x per jaar. Beste Vrienden en Vriendinnen van de Historische Vereniging Haren karspel... Met veel genoegen en gepaste trots presenteren wij hierbij het eerste nummer van ons verenigingsblad "Zicht op Haring- carspel" Het geesteskind van Jan Barsingerhom krijgt daarmee handen en voeten, want naast de regelmatig te beleggen bijeen komsten waarop wij elkaar persoonlijk zullen ontmoeten, hopen wij dat dit blad een bindend element zal gaan vormen tussen bestuur en leden en tussen leden onderling. Voorlopig staat ons een halfjaarlijkse uitga ve voor ogen, wij hopen echter dat Uw medewerking en enthousiasme een fre quenter verschijnen noodzakelijk zal maken terwijl wij ook de inhoud van het blad zo gevarieerd mogelijk willen maken. Wellicht zal het voor een goede communi catie nodig zijn om tussentijds nog z.g. "nieuwsbrieven" rond te zenden. Naast de opname van bestuursmedede lingen moet het vooral als een uitlaadklep voor de leden gaan funktioneren. Wij verwachten dan ook een overweldi gend aanbod van copy van U over oude herinneringen, dorpsverhalen, allerlei vor men van geschiedvorsing, oude foto's enz. enz. Ook als Uw schrijversaktiviteiten zich tot nu toe beperken tot het adresseren van een ansichtkaart moet U zich beslist eens laten verleiden tot het leveren van een bijdrage aan ons blad. Laat U nooit het verwijt treffen dat U kost bare herinneringen of kennis van histori sche waardevolle zaken alleen voor U zelf heeft bewaard. Tenslotte nog dit: Uw huidige bestuur heeft nauwelijks enige redaktionele ervaring en houdt zich dan ook van harte aanbevolen voor nuttige tips of nog liever deskundige aanvulling op dat gebied. Namens het bestuur. Jan Bakker i

Zicht op Haringcarspel | 1992 | | pagina 3