Door de harttransplantatie, vanwege de gemeentelijke herindeling is het ^nieuwe hart van de qemeente aangebracht in de Hoofddorpen Warmenhuizen en Tuitjenhorn. lijkt Dirkshom wederom een duistere periode tegemoet te gaan en dreigemj voorzieningen als zwembad en Ouderenverzorging ontnomen te worden^'Geenszins echter is de bevolking van plan om zich dit zonder meer aan te laten meten en tradrtie- getrouw zal wederom de strijd, om een leefbare dorpsgemeenschap te behouden. worden gevoerd. Het is namelijk een volk wat leeft, aan zijn toekomst bouwt! Nan Tijsen. We hopen dat U dit nummer en alle volgende nummers goed zult bewaren. Indien U het nummer heeft gelezen en U hecht er toch geen waarde aan (wat we overigens bijna niet kunnen voorstellen) dan kunt U het exemplaar weer aan ons terug geven. We kun nen er dan in de toekomst wellicht iemand anders weer een plezier mee doen. U kunt ons altijd bellen en wij halen het nummer bij U op. Denkt U er eens over na om b.v. iets op te schrijven over oude gebruiken in onze ge meente die niet meer of bijna niet meer gebezigd worden. Ook is het interessant om b.v. het westfries dialect uit de verschillende dorpen op papier te zetten. Er zijn natuurlijk vele mogelijkheden maar dit zijn misschien enige aanknopingspunten. Succes ermee Mevrouw Hans van der Geest uit Eenigenburg was een van de eersten die spontaan reageerde om lid te worden van onze vereniging. Ze zond ons een fraaie ansichtkaart met op de achtergrond het kerkje van Eenigenburg. Bedankt Hans Ruud van Enter uit Warmenhuizen werd donateur van onze vereniging en schonk ons tevens een bedrag van f 50,00. Omdat hij het initiatief zo goed vond zei hij. Bedankt voor dit leuke gebaar Ruud. In het volgende nummer willen we de boerderij, waarin je met je gezin woont, via een foto of ansichtkaart afdrukken. De Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord Holland geeft vanaf april 1992 een kwartaalblad uit. U kunt zich op dit blad abonneren. De prijs isf 15.00 per jaar. Voor het restant van 1992 betaalt U f 7,50. Het adres is; Kleine Houtweg 18 te Haarlem. Het telefoonnummer is; 023 - 318436. Wellicht weet iedereen dit wel, maar het is toch wel het vermelden waard. De Historische Provincie-atlas van Noord Holland, zoals het er in 1850 uitzag, is te ver krijgen bij Wolters Noordhoff BV Antwoordnummer 13 9700VB Groningen. Wie voor 1 augustus 1992 bestelt ontvangt gratis een fraaie kaart. Prijs van de atlas is f 90,00. 13»

Zicht op Haringcarspel | 1992 | | pagina 15