177 Dankwoord HET IJ ROND 2020 De auteurs/Vrienden van de Hondsbossche/hoogheem- raadschap van Rijnland/Stichting Uitgeverij Noord-Holland. Anneke Doelman, Gert Koese (beide hoogheemraadschap van Rijnland), Thomas Rus (hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier), Jan T. Bremer, Dick Janssen en de mede werkers van het Gemeentearchief Zaanstad te Zaandam en het Noord-Hollands Archief te Haarlem. Beide auteurs bedanken fotograaf Chris Schaatsbergen en Willem Messchaert die het maken van de foto's ten zuiden van het IJ bekochten met aan prikkeldraad gescheurde broeken, een zwaar bemodderde auto, vette klei aan de schoenen en ontmoetingen met een kudde wilde schapen en twee rammen, waarvan één kreupel. Deze publicatie vormt tevens de 37e uitgave van de Vrienden van de Hondsbossche, kring voor Noord-Hollandse Waterstaatsgeschiedenis De kring van Vrienden van de Hondsbossche is opgericht in 1981. Onder haar auspiciën verschenen 37 uitgaven over uiteenlopende onderwerpen uit de (Noord-)Hollandse waterstaatsgeschiedenis. Oude uitgaven zijn in te zien op de website van het Regionaal Archief Alkmaar (www.archiefalkmaar.nl). U kunt zich aanmelden voor het lidmaatschap van de vriendenkring a €10,- per jaar bij mw. K. Grim (072-582 8282, k.grim@hhnk.nl). Deze uitgave had niet in huidige vorm tot stand kunnen komen zonder de vriendelijke medewerking van: Diederik Aten is bijzondere dank verschuldigd aan het Regionaal Archief Alkmaar en het Waterlands Archief te Purmerend (Elly Lof en Willeke Slim), die hem in staat stelden tijdens de eerste Coronacrisis dit voorjaar het werk aan dit boek te voltooien. ISBN 978-94-92335-25-8 ISSN 1572-3135 Correspondentieadres Postbus 250 1700 AG Heerhugowaard T 072-582 8282

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2020 | | pagina 177