79 Nog dezelfde 16de november stelde Kamp ir. Thomése van Provinciale Waterstaat op de hoogte van zijn brief. Thomése beloofde hem die brief door te sturen naar Kiel in Den Haag. Via een memo informeerde de dijkgraaf zijn hoogheemraden met daarbij een vertaald afschrift van zijn schrijven. Hierin herhaalde Kamp dat het college van dijkgraaf en hoogheemraden zich onmiddellijk tot de hoogste bevoegde autoriteiten zou wenden indien Hientsch zich niet aan de afspraken hield, want “slechts het college van Dijkgraaf en Hoogheemraden en ik zijn bevoegd de gevraagde vergunningen te verlenen”. Majoor Hientsch vroeg na ontvangst van Kamps brief direct een overleg aan. Op 18 november 1942 verscheen hij op het Gemeenlandshuis van NHNK aan de Kennemerstraatweg in Alkmaar. Daar overhandigde Kamp hem een schriftelijke samenvatting van het ge sprek te Camperduin. Inmiddels was Kamp gebleken dat de werken te Camperduin razendsnel werden afgemaakt zodat het gevaar was geweken. Hientsch betuigde zijn spijt en daarna werden nieuwe plannen tot in de kleinste details besproken. De Duitse majoor beloofde ook in een circulaire aan zijn ondergeschikten ervoor te zullen zorgen dat het niet weer gebeurde. Kamp nam hiermee genoegen. Hij schreef dezelfde dag aan Thomése van Provinciale Waterstaat dat doorzending van zijn brief aan Kiel achtwege kon blijven. Begin december 1942 constateerde Kamp echter dat van een “uitdrukkelijk bevel” van Hientsch aan de uitvoerders van de werken van de Wehrmacht om zich te onthouden van zelfstandige maatregelen geen sprake was. Wederom stelde Kamp meteen de hoogheemraden hiervan op de hoogte.223 Daarna zou opzichter Jansma vanuit Petten nog vele malen melding maken van werken waarover de Duitsers NHNK niet hadden geïnformeerd. 223 GEEN SOLDAAT KAN DE POLDER REGEREN! Bunkers in en achter de Hondsbossche Zeewering bij Camperduin, 1947. Collectie Nederlands Instituut voor Militaire Historie. 221 222 Dijkstra (2017), 442. Kamp schreef deze brief zonder het dagelijks bestuur te hebben geraad pleegd door gebruik te maken van zijn bevoegdheid op grond van artikel 143 van het waterschapreglement. RAA, tg. 86.02.14, inv.nr. 10612, brief Kamp aan het DB, 16-11-1942; brief aan Thomése, 18-11-1942; brief aan DB, 9-12-1942.

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2018 | | pagina 79