26 Bravo voor Boersma Tien dagen later kwamen de dagelijkse bestuursle den bijeen om een aanbeveling op te stellen voor een nieuw dagelijks bestuur. Het ongemak was groot, want de oude garde voelde zich weggestuurd door de beide nieuwkomers, Van Vugt en Van Wognum. Commandeur verklaarde niet meer beschikbaar te zijn en dijkgraaf Groot van Drechterland wilde alleen kandidaat zijn “mits zulks de volkomen instemming heeft van de twee nieuwe bestuursleden”. Dat laatste was het geval. Van Vugt pro beerde de mokkende bestuurders ervan te overtuigen dat ook hij niet blij was met de gang van zaken. De leden zouden nu niets liever willen dan dat het oude bestuur zou terugkeren op zijn post. dat de schuld voor het ontstane conflict bij het dagelijks bestuur lag, was de maat vol. Voorzitter Commandeur concludeerde dat het bestuur niets anders kon doen dan opstappen. “Spoedig zal er een ledenvergadering worden belegd, waarin een nieuw bestuur kan worden gekozen”.61 getreden’, want GS kenden de mening van de leden door de toegezonden notulen van de najaarsvergadering.60 Een ander heikel punt was de statutaire ver kiezing van nieuwe bestuursleden. Met de steun van 26 leden had het heemraadschap Wormer, Jisp en Nek nieuwe kandidaten voorgedragen voor de twee vacante bestuursposten, waaronder de leider van de oppositie tegen de concentratie, secretaris-penningmeester Van Vugt. De statuten verboden namelijk niet dat ambtena ren, zoals Van Vugt, een plaats in het bestuur kregen. Bestuurslid C. de Jongh, voorzitter van waterschap De Gooische Zomerkade, legde het af tegen Van Vugt, met 70 tegen 80 stemmen. Ook een andere kandidaat van het bestuur, dijkgraaf J. Koning van Waterschap De Purmer, haalde het niet. De secretaris van de polder Oostzaan, W. van Wognum, werd verkozen met 73 tegen 78 stem men. Daarop deelde voorzitter Commandeur mee dat het bestuur zich zou beraden over de gevolgen van deze uitslag. Aan het einde van de bijeenkomst bleek dat de sfeer grondig was verpest. Toen nogmaals werd benadrukt dat de leden zich gepasseerd voelden en ■Ti -I GEEN SOLDAAT KAN DE POLDER REGEREN! VNHW-bestuurslid P. Groot Jzn. (dijkgraaf Drechterland) sprong voor Boersma in de bres. RAA, NHNK, inv.nr. 11559. NHNK werkte nauw samen met de Postcheque- en Girodienst. Op ieder postkantoor kon zodoende de waterschapsbelasting worden gestort. Maar contante betaling bij de kassier op het kantoor te Alkmaar bleef mogelijk. Daarvoor had NHNK deze solide brandkluis staan. Foto D. Aten, juli 2002. r

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2018 | | pagina 26