146 Dankwoord Colofon U JV H GEEN SOLDAAT KAN DE POLDER REGEREN! Tot slot een speciaal woord van dank aan Diederik Aten voor zijn kritische blik en opmerkingen. Als kenner van de waterschap- geschiedenis zorgde hij voor veel waardevolle aanvullingen. Wij zijn hem en Willem Messchaert dankbaar voor de goede samenwerking bij het maken van dit boek. De auteurs danken voor hun hulp en medewerking: De commissaris van de Koning in Noord-Holland J.W. Remkes voor zijn toestemming het archief van het Kabinet commissaris van de Koningin in Noord-Holland te mogen raadplegen. Deze informatie was van belang om meer te weten te komen over de zuiveringen van de waterschappen in en na 1945. Het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap van Rijnland voor de toestemming om het zuiveringsdossier te mogen raadplegen. F. Maarschalkerweerd, directeur van het Koninklijk Huisarchief in Den Haag, voor nadere informatie over W.A.A.J. baron Schimmelpenninck van der Oye. De medewerkers van de volgende instellingen: NIOD, instituut voor oorlogs-, holocaust- en genocidestudies in Amsterdam, het Noord-Hollands Archief in Haarlem, het Nationaal Archief in Den Haag, het Regionaal Archief Alkmaar (Annemarie van Ettekoven), het Archief van het hoogheemraadschap van Rijnland te Leiden (Joke Manshanden, Paul Schevenhoven en Gert Koese), het Stadsarchief Amsterdam, het historisch archief van Waternet/Waterschap Amstel, Gooi en Vecht te Amsterdam (Annemieke de Boer en Jan Blom), de Historische Werkgroep Spaarndam (Wim Koelman en Rosé van der Sluijs) en het Waterlands Archief in Purmerend (Mathilde Kors en Elly Lof). De redactie heeft zorgvuldig getracht alle rechthebbenden op het gepubliceerde beeldmateriaal te achterhalen. Een ieder die meent toch nog rechten aan deze uitgave te kunnen ontlenen, wordt verzocht binnen twee jaar na verschijning contact met de redactie op te nemen. Deze publicatie vormt tevens de 35ste uitgave (2018) van de Vrienden van de Hondsbossche, kring voor Noord-Hollandse waterstaatsgeschiedenis Redactie en beeldresearch Diederik Aten m.m.v. Willem Messchaert Productiebegeleiding Ellen Schipper Druk OBT bv., Den Haag De kring van Vrienden van de Hondsbossche is opgericht in 1981. Onder haar auspiciën zijn 35 uitgaven verschenen over uiteen lopende onderwerpen uit de (Noord-)Hollandse waterstaats geschiedenis. Oude uitgaven zijn in te zien op de website van het Regionaal Archief Alkmaar (www.archiefalkmaar.nl). U kunt zich aanmelden voor het lidmaatschap van de vriendenkring a €10,- per jaar bij mw. K. Grim (072-582 8282, k.grim@hhnk.nl). Losse exemplaren van deze uitgave zijn verkrijgbaar bij de Stichting Uitgeverij Noord-Holland (www.uitgeverij-noord-holland.nl). 2019 De auteurs/Vrienden van de Hondsbossche/Stichting Uitgeverij Noord-Holland. Ontwerp Haagsblauw, Den Haag ISBN 978-94-92335-12-8 ISSN 1572-3135 Correspondentieadres Postbus 250 1700 AG Heerhugowaard T 072-582 8282 hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier De beeldredactie dankt de volgende personen, archiefdiensten, historische verenigingen, waterschappen, instituten en stichtingen en bedrijven voor hun medewerking: dhr. J.C. Bellis, mw. S.A. van Endt-Schut, dhr. Jan de Groot, mw. H. Kerkhoven, mw. Monique Leenders, dhr. Fred Oudejans, mw. Gerda Quak, dhr. Chris Schaatsbergen en mw. D.C. Schuijtemaker. Gemeentearchief Zaanstad, Noord-Hollands Archief, Regionaal Archief Alkmaar, Stadsarchief Amsterdam, Streekarchief Gooi en Vechtstreek, Waterlands Archief en Westfries Archief. Historisch Centrum Amsterdam-Noord, Historisch Genoot schap Beemster, Helderse Historische Vereniging, Historisch Genootschap Oud-Middelye, Historische Vereniging Oud Uitgeest, Oudheidkundig Genootschap Oud-Quadyck en Oudheidkundige Vereniging Het Schermereiland. Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, hoogheem raadschap van Rijnland en waterschap Amstel, Gooi en Vecht. Nederlands Instituut voor Militaire Historie, NIOD - Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies, RKD - Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis, Stichting Den Huygen Dijck en Stichting Duivenvoorde. Fotostudio Heno. stichting Uitgeverij Noord-Holland

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2018 | | pagina 146