145 Over de auteurs GEEN SOLDAAT KAN DE POLDER REGEREN! Thea en Jan de Roos schreven samen onder meer Gemeente huizen in Gelderland. Van Aalten tot Zutphen (1995) en Moed en overmoed. Een biografie van burgemeester Dirk Frans Pont (1893-1963) (2010). Zij wonen in Haarlem. Thea de Roos-van Rooden (Hillegom 1949) studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen. Zij was enkele jaren lerares in het middelbaar onderwijs. Daarna was zij werkzaam in het openbaar bestuur, als raadslid en wethouder in Heemskerk, als burge meester van Millingen aan de Rijn en Gaasterlan-Sleat, als dijkgraaf van waterschap Het Lange Rond in Alkmaar en als hoogheemraad van Rijnland in Leiden. Zij publiceerde diverse boeken over lokale geschiedenis, waaronder HetNoorderpolderhuis, 'In consideratie dat dit door de tijd profijtelijk is' (1998), Een burgemeester van stand. Otto van Nispen en Hillegom (2005) en De tranen van Pierrot. De dubbele moord in Spaarndam in 1910 (2017). Thea de Roos-van Rooden is lid van de Historische Werkgroep Spaarndam. Jan de Roos (Hilvarenbeek 1950) studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij was enkele jaren leraar in het middelbaar onderwijs en daarna journalist bij het Haarlems Dagblad en medewerker van het Centrum voor Lokaal Bestuur van de PvdA, waar hij eindredacteur was van het maandblad Lokaal Bestuur. Jan de Roos schreef diverse boeken over lokale geschiedenis en over de historie van het openbaar bestuur. Hij publiceerde onder meer De Vergeten Watersnood. Tuindorp Oostzaan overstroomd, januari 1960 (28ste uitgave van de Vrienden van de Hondsbossche, 2011) en Heemskerkers tussen goed en fout. Over NSB'ers, Duitsgezinden en stil verzet (2018). Hij is lid van verdienste van de Historische Kring Heemskerk.

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2018 | | pagina 145