100 De volgende polders werden onder water gezet: De natte Broekpolder Tussen 3 en 7 maart: De Zuiderpolder onder Haarlem en Haarlemmerliede en Spaarnwoude De Veerpolder onder Haarlem Tussen 6 en 13 maart: De Vijfhuizerpolder onder Haarlem en Haarlemmerlie- de en Spaarnwoude De Verenigde Grote en Kleine Polders onder Haarlem- merliede en Spaarnwoude Romolenpolder Poelpolder onder Haarlem en Haarlemmerliede en Spaarnwoude Niet vóór 8 maart: Boezemlanden ten westen van de Oude Spaarndam- merpolder Polder de Velserbroek Zuid en Noord Spaarndammerpolder Zuid Wijkermeerpolder (Assendelft en Beverwijk) Tussen 9 en 12 maart: Waarderpolder onder Haarlem Oud-Spaarndammerpolder Niet vóór 10 maart: Polder de Buitenlanden onder Beverwijk “de weg tussen Uitgeest naar Zaandam op verschillende plaatsen al ondergelopen door de inundatie, zodat be nen, sokken en broek, doornat werden. Ik was doodmoe Polder de Uitgeester- en Heemskerkerbroek (voorm. Zuidbroekpolder) Polder de Wijkerbroek Als vraagbaak voor alles wat met de inundaties te maken had, fungeerde ir. Kuiper van Provinciale Waterstaat. Bestuurlijk was bestuursraad Willem Felhoen Kraal het aanspreekpunt.267 Het onder water zetten van deze polder gebeurde in goed overleg met de technische adviseur van het water schap, P. Moejes uit Oudorp.268 Hij kreeg voor elkaar dat bij de spoorbrug te Assum een noodgemaal kwam te staan. Als die brug werd afgedamd kon 900 ha land droog blijven. Moejes fietste naar Provinciale Waterstaat in Haarlem om houtbonnen op te halen om die in te wis selen bij handelaren in de Zaanstreek. Op de terugtocht was: GEEN SOLDAAT KAN DE POLDER REGEREN! De Provincialeweg tussen Uitgeest en Krommenie bij Busch en Dam tijdens de inundatie van 1944-1945. De fietser heeft een noodkacheltje achterop vervaardigd door de blikfabriek in Krommenie. Beeldbank Historische Vereniging Oud Uitgeest (collectie Rob Zuidervaart), database nr. 04670.

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2018 | | pagina 100