|r diegroep van de particuliere natuurbescherming had ook een werkgroep van de Stichting Natuur en Milieu zitting met C. Swennen van het NIOZ, Th. Mulder, be kend beeldhouwer uit Hippolytushoef, en professor C. den Hartog, bioloog uit Nijmegen. Vijf ingenieurs van RWS voerden het woord op twee voorlichtingsavonden in begin mei 1977. Op deze bijeenkomsten in hotel Wiron in Den Oever en in de grote zaal van Concordia op Hippolytushoef kwamen respectievelijk 50 en 100 deelnemers af. Het forum werd geleid door burgemees ter L. Stam. De wanden van de zalen hingen vol met grote kaarten van de geplande werken. De ingenieurs hielden gedegen inleidingen over de gecompliceerde berekeningen bij het vaststellen van de nieuwe dijk- hoogten, de keuze van het dijkprofiel, het behoud van het landschap en tenslotte over de wijze waarop de uitvoering zou plaats vinden. Het verslag in de Wie- ringermeerbode besloeg vier dichtbedrukte kolommen op de voorpagina.10 Vooral verbaasden de aanwezigen De oude kleiput bij Vatrop is thans een waardevol buitendijks natuurgebied. Foto Chris Schaatsbergen, augustus 2017. zich over de enorme breedte van de nieuwe dijk aan de voet, het feit dat de kruin van de nieuwe dijk zo veel verder in zee lag dan die van de bestaande dijk en de enorme hoeveelheid benodigd zand (drie miljoen kuub) dat uit de Wierbalg, het Malzwin en de Bollen bij Texel moest worden opgezogen. Ook naar particuliere bezwaren werd geluis terd. Een groep bewoners uit Oosterland en Vatrop had bezwaar tegen het door RWS gekozen tracé van de nieuwe Molgerdijk en Bierdijk.11 Woordvoerder van de groep was M. Schouwenaar uit Den Oever. Men kreeg gehoor bij RWS. De dijk zou wat verder zee waarts bij het voormalige kleidepot komen te liggen. Bij het MUZ-park (Oosterland), indertijd aangelegd als hoofdvestiging voor de medewerkers van de Maat schappij tot Uitvoering der Zuiderzeewerken, werd de dijk voorzien van een flauwere helling waardoor de golfoploop verminderde. En het tracé van de dijk bij Vatrop werd iets naar het westen opgeschoven. 106 WIERINGER DIJKGESCHIEDENIS

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2017 | | pagina 108