OVER DE AUTEUR DANKWOORD Van de hand van Herman Lambooij verschenen over de water staatkundige geschiedenis van de Kop van Noord-Holland Gete kend Land (m.m.v. Willem Messchaert), Een Eeuw Schipperen en diverse andere geschriften en artikelen. In de uitgavenserie van de Kring van Vrienden van de Hondsbossche verzorgde hij deel 10 (1992) 'Stormvloeden en menselijk falen en in 2002 deel 18 (met Diederik Aten) 'De Held sterft niet..over de waterschapsfusies in Noord-Holland. Met Jan Bremer gaf hij in 1999-2000 de nagelaten geschriften van Schoorl uit (De Convexe Kustboog, vier delen). Zijn belangstelling strekt zich verder uit over de Middeleeuwse Friese kloostergeschiedenis. De Latijnse geschriften van het kloos ter Mariëngaarde verschenen met Nederlandse vertaling in 2001. In 2008 promoveerde hij op de abtenkronieken van Sibrandus Leo. Bij de voorbereiding voor deze studie ondervond ik veel steun van Wim Visser te Sappemeer, Operationeel Projectleider Morfologie CIV en verbonden aan Rijkswaterstaat, die mij veel informatie en actuele publicaties verschafte en mij in contact bracht met diverse personen uit de wereld van Hoogheemraadschap en Rijkswaterstaat. Hij verzorgde ook een serie prachtige kaarten, waarvan een keuze in deze uitgave is afgebeeld. Ik dank Petra Goessen, Bob Kuiper, Menne Kosian en anderen die ik via via heb leren kennen. In mijn dank wil ik betrekken de medewerkers van het Noord-Hollands Archief in Haarlem, in het bijzonder Dick van der Fluit. Zijn collega Alexander de Bruin assisteerde bij de levering van de talrijke in dit boekje geplaatste illustraties uit de collectie van deze archiefdienst en de Provinciale Atlas. De heer Piet Zeeman van de Helderse Historische Vereniging zocht naar foto's in de rijke collectie van deze Vereniging. Het Westfries Archief leverde bereidwillig de prachtige kaarten van Abbestee en het Noordhollands Kanaal. Harry de Raad van het Regionaal Archief Alkmaar maakte foto's van de kaarten in Brandligts Scylla en Charibdis. Lest best wil ik noemen de eindredacteur van deze serie, Diederik Aten, die als een begenadigd schoolmeester zijn auteurs bij de les weet te houden. h«Mkm Hhtofltche Vewilging DE HELDERSE ZEEWERING SINDS 1750 95

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2013 | | pagina 96