Twee soorten zeehonden Om in de sfeer van de visserij te blijven: het water voor De Dijk is ook een speeltuin voor robben. Er gaat bijna geen keer voorbij, als ik over mijn Hondsbossche boulevard loop te kuieren, of ik zie een zeehond zijn kop boven water steken in de buurt van de strekdammen. Soms het ronde koppie van de gewone zeehond, meer nog die kenmer kende hondenkop met rechte snuit van de grijze zeehond, ook wel kegelrob genoemd. Het valt me op hoe weinig ze door wandelaars opgemerkt worden. Kennelijk verwacht niemand hier zeehonden. Ze vissen rond de strekdammen. Dan zie je zo'n kop boven komen met grote schol in zijn bek. Of worste lend met een grote paling. De slimste van het stel had een net in de gaten gekregen, dat een amateur visser aan drijvers langs een strekdam had gespan nen. Deze grijze zeehond had het luilekkerwater gevonden. Keer op keer kwam hij zwemmend langs het net boven met een flinke harder in zijn bek. Te snel Niet alle spelletjes langs De Dijk zijn leuk. Een toerist vroeg me, waarvoor de bloemen waren aan de voet van het beeld van Simon Gutker, de strand- vonder. Voor de dodelijke slachtoffers van een uit de hand gelopen autoracepartijtje midden in de nacht, was het antwoord. Die rechte, lange, vlakke asfaltbaan die zo mooi het aanstormend waterge weld kan laten uitrazen, ligt er wel erg verleidelijk bij voor wat gas op de plank. Vliegeren en de Monstergolf Als De Dijk een speeltuin is, dan is de topattractie de wind. Je ziet vaders hun kroost demonstreren Vliegeren en nog veel meer. Uitwaaien. De Dijk 31

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2012 | | pagina 33