Het wrak Wrakken genoeg voor de Nederlandse kust, maar geen wrak ligt zo prachtig te kijk als de Prince George bij strekdam 24 voor de Hondsbossche. Bij eb, bij vloed, bij kalm weer of storm, het wrak is altijd die intrigerende zwarte gedaante die oprijst uit het water. Die is nooit hetzelfde. Op de ene dag zit er in de schittering van de ondergaande zon een aalscholver op het kraaiennest zijn vleugels te drogen. Op een ander dag stuiven woeste rollers vanuit zee wit schuimend uiteen op de oude, geteisterde flanken van dit slagschip dat eens de trots van de Britse Navy was. Geregeld krijgt de Prince George bezoek van zeehonden. Ze snuffelen er rond op zoek naar vis. Zoals bij alle wrakken wemelt het rondom van het zeeleven, dat hier beschutting vindt en veilig is voor visserij. Sportduikers weten dat ook. Zo nu en dan komen ze verrassend in beeld. Het lijkt even of er haaien rondzwemmen. Het zijn flippers die uit het water steken. Dan duikt er plotseling een felge kleurd monster op, iets zwarts met veel knaloranje of geel. Dit wrakduiken is zeker hier niet zonder gevaar. Rondom heersen gevaarlijke en krachtige stromin gen en kolken. Fotogeniek Een enkele keer laat de Prince George zich nog meer bewonderen dan anders. Dat is bij extreem laag water. Dan lijkt het alsof je pootje badend vanaf dam 24 aan boord zou kunnen klimmen. Maar de stroming pal rond het schip houdt dat tegen. Je kunt er dan wel vlakbij komen tot op de punt van de strekdam en pas dan word je overdon derd door de volle omvang van dit enorme gevaar te. Het was tenslotte een van de grootste slagsche pen uit zijn tijd. Het zou best kunnen dat dit het meest gefoto grafeerde wrak ter wereld is. Het ligt er zo makke lijk bereikbaar. Het hele jaar door zijn er toeristen die in de buurt wat rondkijken, bij de dijk komen en nieuwsgierig even de trap bij het eerste parkeer- terreintje bestijgen. En tot hun grote verbazing ligt daar dat grote donkere ding. Je ziet ze terugrennen naar de auto om een camera te pakken. Je hoort Het meest gefotografeerde wrak van Nederland. De Dijk 15

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2012 | | pagina 17