binnenstad van Amsterdam. Ja, dan!' Over de rol van de media in die tijd is Van Zijl klip en klaar. 'We regi streerden, volgden de gebeurtenissen. De autoriteiten zag je niet en sprak je zeker niet. Persconferenties werden niet gegeven. In Tuindorp was je op jezelf aangewezen. En bovendien onderzoeksjournalistiek moest nog worden uitgevonden'. Op 23 januari 1960 werd Joop van Zijl 25 jaar. Hij vierde zijn verjaardag gewoon thuis. 'Dat was ondergeschikt aan het werk en nee, ik kreeg geen lieslaarzen'. Naschrift Het is duidelijk dat de media in 1960 nog volstrekt anders waren georganiseerd dan nu. Toen één zender. Materiaal op film. Niks satel liet, niks sociale media. Hoewel NOS en ANP in de Vertrouwensindex 2011 (voor de media) het hoogste scoren met een ruime voldoende. Kranten kregen een 6,4 en Twitter 4,5 (Adformatie nr. 44, 4 nov. 2011). De snelheid van het nieuws is wereld wijd enorm toegenomen. De recente overstromin gen in het noorden van Italië zijn al (en zelfs op zondag!) 6 november 2011 breed in het acht uur journaal te zien: uitstekend uitgeruste reddingswer kers waden tot hun liezen door het overstromings water en trekken lichte kunststof vlotten met zich mee. In De Telegraaf van maandag 7 november tel ik op een kleine luchtfoto van een kruispunt in Genua minstens 80 door het water bij elkaar geveegde en gebutste auto's. Zoveel blik stond er anno 1960 in heel Tuindorp niet geparkeerd. 80 De Vergeten Watersnood

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2011 | | pagina 81