ook gezorgd voor koffie en thee (het Rode Kruis schenkt tienduizenden bekertjes), drinkwater en 10.000 warme maaltijden, omdat zelf koken nog niet mogelijk is. Ook wordt beddengoed verstrekt. Prins Bernhard, voorzitter van het Nationaal Rampenfonds, brengt in de ochtend een bezoek aan Tuindorp. Hij bezoekt de St. Bellesinischool en het Zonnehuis, waar diverse hulpdiensten zijn onderge bracht, slaat de bedrijvigheid gade en spreekt met inwoners. Een vrouw met een hoofddoekje veegt haar tranen weg. In een dameskapsalon wordt flink geboend en gesopt. Iedereen loopt in dikke jassen, omdat er nog geen verwarming is. Volgens het Polygoonjournaal is dat ook niet nodig, de mensen krijgen het door het werken vanzelf warm. 'Tuindorp is energiek begonnen aan zijn herstel'. Voorlopig is er vooral veel geduld nodig. Eerst moeten de woningen goed warm worden gestookt, zodat het vocht verdwijnt. Pas daarna kan er worden behangen. Nieuw meubilair is er nog niet, het blijft een kale boel. Winkeliers gedupeerd Sommige winkeliers hebben het moeilijk. De eige naar van een manufacturenzaak op de hoek van het Zonneplein zit met een enorme berg natte spullen. Een deel daarvan mag van de gemeente, Misschien zit er nog iets bruikbaars tussen deze bedorven winkelinventaris. De vuile rand op de etalageruiten laat zien hoe hoog het water stond. De melkboer verderop kan al weer leveren. Prins Bernhard bezoekt Tuindorp Oostzaan op D-dag 29 januari. 52 De Vergeten Watersnood

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2011 | | pagina 53