Leuker dan thuis De mensen op de Zuiderkruis hebben het erg naar hun zin. 'Wie klaagt, kan van mij een klap krij gen', zegt de 53-jarige oud-zeeman P. Looijer uit de Maanstraat 39 om te onderstrepen dat het de evacués aan niets ontbreekt. Mevrouw J. Martens- Benus, die samen met haar man en twee kinderen op het schip vertoeft: 'We hebben het hier gewel dig goed aan boord. Wij krijgen van alles volop. Ik kom nu net uit de wasserij. Daar hebben wij alles bij de hand, wasmachines, centrifuges, strijkbouten. En de kinderen kunnen hier heerlijk spelen. Onze beide andere kinderen zijn in het ziekenhuis. Die hadden geelzucht'. Volgens mevrouw W. Jongeneel-Klijzing, die op het schip in de speelplaats toezicht houdt, stellen de kinderen het prima. 'Een van de kleuters zei zelfs: Ik vind het hier veel leuker dan thuis. Ik wil hier blijven wonen'. Een jongetje vertelt dat hij het prachtig vindt, hij is nog niet eerder op een schip geweest. Ook Ton van Baardwijk, toen 14 jaar oud, herinnert zich dat hij het best naar zijn zin had op het schip: 'Het voelde voor mij een beetje als vakantie. Voor alles werd gezorgd, er werd zelfs opgetreden door artiesten. We werden erg verwend'.50 De televisie zendt beelden uit van een gezellige avond op de Zuiderkruis, waar honderden mensen zich laten vermaken door gratis optredens van artiesten. De gemeente Amsterdam ontvangt een telegram van prinses Wilhelmina, de moeder van de konin gin. Zij betuigt haar medeleven met de slachtoffers van de ramp. Om 15.30 uur wordt het laatste stukje van het dijkgat gedicht. Ook B&W verrast De gemeenteraad van Amsterdam komt om 16.00 uur in bijzondere zitting bijeen. 'De ramp, die de stad trof, is ernstig, speciaal voor de mensen, die in Tuindorp Oostzaan wonen en die volkomen door deze zaak overvallen zijn, gelijk ook Burgemeester en Wethouders er volkomen door verrast werden', aldus burgemeester Van Hall.53 Uiteraard betuigt hij namens het gemeentebestuur zijn medeleven met de getroffenen: Kindervermaak met rolschaatsen op het sloependek van de Zuiderkruis, 16 januari. 36 De Vergeten Watersnood

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2011 | | pagina 37