zitten. Het is toch zonde om die beesten daar zo om te laten komen? Wij wisten gisteren niet waar wij er zo gauw mee heen moesten. Toen de kippen daar in de badcel zaten, begonnen ze te leggen. De eieren vielen allemaal stuk op de stenen. Wij hadden een petroleumstel boven en toen zijn we maar gebakken eitjes gaan eten. Verser kon het niet'. De Dierenbescherming (Sophiavereniging) wordt ingeschakeld om de kippen uit de badcel te bevrijden. Dood aangetroffen Even na het middaguur is het meer dan vier meter diepe dijkgat voor de helft gedicht. Vijf zandzui gers, uitgerust met grote pompen, zijn aangevoerd om het overstroomde gebied leeg te malen zodra het gat gesloten is. Pontonniers uit Keizersveer varen met vletten door Tuindorp om de laatste slachtoffers te evacu eren. 's Ochtends wordt door de Rijkspolitie te Water de 89-jarige mevrouw Alida Schagen-Geurts dood in haar woning aan het Orionplantsoen 17 aangetroffen. Zij woonde daar alleen na het over lijden van haar man. Mevrouw Schagen was zieke lijk en slecht ter been.48 Het stoffelijk overschot wordt door de GG en GD overgebracht naar het Wilhelmina Gasthuis. Daar wordt geconstateerd, dat zij naar alle waarschijnlijkheid door een hart verlamming is overleden en niet door verdrinking. Mevrouw Schagen was vrijwel doof en daardoor had ze waarschijnlijk het alarm niet gehoord. Ze kon niet vluchten toen het water begon te stijgen en is toen op bed gaan liggen. Haar zoon, die haar nergens in de opvangcentra had aangetrof fen, was ongerust geworden en had de politie gewaarschuwd. Die trof de vrouw dood aan op haar drijvende bed. Naast haar zat haar poes, springlevend.49 Koningin Juliana brengt 's middags een bezoek aan het gebied. Er wordt op dat moment juist een ziek meisje in een ambulance getild. De vorstin praat een tijdje met de moeder van het kind. Daarna bezoekt ze de St. Rosaschool, waar enkele honderden evacués de nacht hebben doorgebracht. Samen met burgemeester Van Hall en hofdame freule Röell rijdt de vorstin vervolgens per auto over de dijk naar het gat, waar ze een tijdje de werkzaamheden volgt. Het gat is op dat moment vrijwel dicht. De vorstin informeert of het konink lijke jacht, de Piet Hein, misschien dienst kan doen bij de evacuatie. Er zijn echter op dat moment voldoende boten aanwezig voor de reddingsopera tie. Teruggekeerd bij de NDSM maakt de koningin, vergezeld door haar hofdame en door B.C. Mahieu, hoofd van de Dienst Bescherming Bevolking (BB), met een reddingbootje in de ijzige kou een tochtje door het ondergelopen gebied. De vorstin is zicht baar onder de indruk van wat ze ziet en wenst de mannen van de Rijkspolitie te Water veel succes met hun werk. Tot slot bezoekt zij de Zuiderkruis, waar ruim 500 evacués zijn ondergebracht. Koningin Juliana bezoekt het rampgebied op 15 januari. De Vergeten Watersnood 35

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2011 | | pagina 36