'Ik heb nog twaalf mooie kippen in de badcel zitten' Twee weken van huis en haard Vrijdag 15 januari Om 02.00 uur kan worden begonnen met het dich ten van het dijkgat. In totaal 4000 kubieke meter zand, afkomstig uit de Spiegelpolder bij Nederhorst den Berg en aangevoerd met 14 zandschepen, worden door grijperkranen in het gat gestort. Bij het Perenpad wordt een hulpsteiger gebouwd, waar vlotten kunnen aanmeren om mensen af te voeren. In Tuttifruttidorp, dat droog is gebleven, is de stroom om veiligheidsredenen uitge schakeld, maar om half twee 's nachts krijgt men daar weer licht. Het opvangcentrum in de NDSM- kantine wordt opgeheven, de evacués worden ondergebracht in de St. Rosaschool en in de jeugd herbergen. Het Nationaal Rampenfonds stelt giro 9575 open voor giften aan de getroffenen. Er is intussen ook een Fonds Watersnood Amsterdam in het leven geroepen waar men geld kan storten. De burgemeester besluit op grond van de Wet Verplaatsing Bevolking tot een verplichte evacuatie van alle inwoners van Tuindorp. Maar niet ieder een wil weg. Er blijven aanvankelijk nog een paar honderd mensen achter, hoofdzakelijk eigenaren van winkels die uit zorg voor hun bezittingen zijn gebleven. Maar ook zij moeten het gebied verlaten. Op het Zonneplein slaat een brigadier van politie een ruit in, zodat men naar binnen kan gaan om te kijken wie er zijn achtergebleven. In de huiskamer treft de politie nog warme koffie en een halve liter jenever aan. De bewoners hebben zich verschanst op de vliering. Ook zij moeten eruit. Een bewoonster van de Vegastraat meldt zich bij het politiebureau aan het Mosplein met een opmer kelijk verzoek. Zij wil naar haar ondergelopen huis terugkeren om haar kippen op te halen. 'Ik heb twaalf mooie jonge kippen boven in de badcel De sluiting van de doorbraak met behulp van een grote drijvende kraan. Er liggen vier zandschuiten gereed om gelost te worden. Evacuatie van pluimvee. De Vergeten Watersnood 33

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2011 | | pagina 34