Over de auteur Dankbetuiging Colofon Cynthia Siefers-van Lijf (1957) sloot haar studie kunstgeschiedenis aan de Radboud Universiteit te Nijmegen (2002-2007) cum laude af bij prof. dr. A.M. (Jos) Koldeweij met een afstudeerscriptie getiteld De glazen van de dijkgraaf. Zij liep stage bij het Natio naal Glasmuseum te Leerdam en antiquair Peter Korf de Gidts en werkte mee aan diverse tentoon stellingen. Inmiddels is zij gestart met een onder zoek waarin een inventarisatie van al het Neder landse waterschapsglas centraal staat. Daarnaast geeft zij lezingen, schrijft artikelen en ontwikkelt tentoonstellingsideeën. Velen hebben mij gesteund en geïnspireerd bij de totstandkoming van dit boekje. De conservatoren van het Haagse Gemeentemuseum, het Zaans Museum en het Stedelijk Museum Alkmaar verschaf ten mij toegang tot, of informatie over, hun (water- schaps-)glazen. Peter Korf de Gidts en Job Meihui zen leverden afbeeldingen van respectievelijk een Venetiaanse kom en glasblazers in de Encyclopedie van Diderot. Veel aangename gesprekken met Job Meihuizen, Anna Laméris, Wouter Ritsema van Eek en Peter Korf de Gidts vergrootten mijn praktische kennis over glas, mijn kunsthistorische kennis dank ik aan Jos Koldeweij en de andere docenten van de vakgroep Kunstgeschiedenis aan de Radboud Uni versiteit Nijmegen. Ten slotte mogen zeker de beide redacteuren niet onvermeld blijven. Diederik Aten en Willem Messchaert slaagden er telkens in om mij van nóg meer (archief)materiaal te voorzien dan ik al had verzameld. Dank zij hun bijdragen is er veel informatie over vroegere waterschapsbestuurders ontsloten. De samenwerking met hen verliep bijzon der plezierig. Vrienden van de Hondsbossche, Kring voor Noord-Hollandse waterstaatsgeschiedenis Postbus 130 1135 ZK Edam telefoon (0299) 663000 Hollands Noorderkwartier De kring van Vrienden van de Hondsbossche is opgericht in 1981. Onder haar auspiciën zijn inmid dels 25 uitgaven verschenen over uiteenlopende onderwerpen uit de Noord-Hollandse waterstaatsge schiedenis. Oude uitgaven zijn geplaatst op de web site van het hoogheemraadschap, www.hhnk.nl, in het kennisdossier 'cultuur en historie'. ISSN 1572-3135 Redactie: Diederik Aten, Willem Messchaert Fotografie (behalve waar anders aangegeven): Cees de Gooijer, De Rijp Productiebegeleiding: Marian Schaatsbergen Ontwerp, realisatie en druk: Dékavé, druk, reclame, multimedia FSC Mixed Sources Correspondentie-adres hoogheemraadschap Productgroep uit goed beheerde bossen en andere gecontroleerde bronnen. www.fsc.org Cert no. SCS-COC-001857 1996 Forest Stewardship Council 68 'T Welvaare van d' Heere

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2008 | | pagina 69