echter ingehaald door de realiteit in de vorm van toenemende wateroverlast: in 2003 bleek het gemaal hard nodig om het laagst gelegen deel van de polder te kunnen bemalen en dus werd het zonder pardon weer in gebruik genomen. Vorstelijke belangstelling Ten slotte is er één glas in de collectie van HHNK dat werd aangeboden ter gelegenheid van hoog bezoek. In 1994 kwam Prins Willem Alexander naar Noord-Holland om kennis te nemen van het reilen en zeilen bij het gloednieuwe Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwar tier (afb. 47). Van dit glas bestaan twee exemplaren, het ene werd aangeboden aan de prins, het andere is ter herinnering in Edam gebleven. Ook dit glas is van de hand van Felicitas Engels-Neuhold, zij sig neerde, net als bij de bokaal van dijkgraaf Van der Pal, het glas onder de voet met haar naam en het jaartal. Op de voet is in radgravure rondom de inscriptie Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier aangebracht. Op de kelk bevindt zich aan de voorzijde het wapen van de Prins van Oranje, eronder in een banderol de inscriptie Z.K.H. de Prins van Oranje. Aan de andere zijde van de kelk zijn de wapens van de hoogheemraadschappen US en Noordhollands Noor derkwartier (NHNK) aangebracht. Beide hoogheem raadschappen waren al in 1993 gefuseerd, maar het nieuwe wapen was nog niet goedgekeurd door de Hoge Raad van Adel toen de prins zijn bezoek bracht. Onder het wapen van US is de datum 7 sep tember gegraveerd, onder dat van NHNK het jaartal 1994, tussen beide waterschapswapens op een lint werkbezoek. Hoewel prins Willem Alexander in 1999 nogmaals het hoogheemraadschap bezocht, werd voor die gelegenheid niet opnieuw een glas vervaardigd. Afb. 47. Gelegenheidsglas Prins Willem Alexander. Gesigneerd 'Felicitas Engels 1994'. Kristal (Theresienhütte, Zwiesel); 1994 (gravure); h. 23,3 cm., a kelk 11 cm., 0 voet 10,4 cm. Collectie HHNK. 52 'T Welvaare van d' Heere

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2008 | | pagina 53