Dankbetuiging Colofon De auteurs danken Diederik Aten voor zijn waardevolle opmerkingen en tips. Jan van Baar van het Regionaal Archief Alkmaar was zo vriendelijk zijn aantekeningen betreffende het socialisme in Petten ter beschikking te stellen, waardoor dit onderwerp beter belicht kon worden. Jan de Bruin van het Westfries Archief in Hoorn zocht tijdens de sluiting van deze archiefdienst in het voorjaar van 2006 bereidwillig persoonsgegevens op van enige hoogheemraden van Uitwaterende Sluizen en de Hondsbossche. Bovendien speurde hij een fotoportret van C.P. Donker op. Els Mak van het Waterlands Archief in Purmerend achterhaalde portretten van Kernkamp en Wildschut. De heer J.N. Ringers verstrekte enige aanvullende informatie over H.G.T. Mann. Mevrouw E.C. Bos-Brons stelde de ansichtkaart van Petten uit 1912 en de foto van Van Balen Blanken met Siger Bos ter beschikking. Van mevrouw A.M. Schenk-Eriks mochten we gebruik maken van foto's van de Wieringerwaard en van Balen Blanken. Mevrouw Marieke Luchtmeijer van het Regionaal Archief Alkmaar besteedde veel tijd en zorg aan het scannen van tientallen in deze uitgave afgedrukte foto's en prenten. Gerard van Nes van het Zijper Museum zette diverse foto's uit de collectie van dit museum op CD-rom. Fotograaf C. de Gooijer uit De Rijp maakte met veel improvisatie op locatie repro's van familiefoto's en het portret op de omslag. Dit boekje had ten slotte nooit gestalte kunnen krijgen zonder de prettige medewerking van het personeel van de studiezalen van het Regionaal Archief Alkmaar en het Waterlands Archief te Purmerend. Eindredactie: Willem Messchaert Illustratieresearch: Diederik Aten Productiebegeleiding: Marian Schaatsbergen Dit is de 23e uitgave van de Vrienden van de Hondsbossche, Kring voor Noord-Hollandse waterstaatsgeschiedenis (2006) Correspondentie-adres: Postbus 130 1135 ZK Edam tel. (0299) 66 30 00 L.F. van Loo, A. van Loo-Mulder Vrienden van de Hondsbossche De kring van Vrienden van de Hondsbossche is opgericht in 1981Onder haar auspiciën zijn inmiddels 23 uitgaven verschenen over uiteenlopende onderwerpen uit de Noord-Hollandse waterstaatsgeschiedenis. Ontwerp, realisatie en druk Dékavé, druk, reclame, multimedia ISSN 1572-3135

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2006 | | pagina 94