was losgeslagen met zes runners aan boord. De nieuwe Helderse reddingsboot 'Prins Hendrik' onderschipper P.W. Bot was de hele nacht en de volgende dagtot 15.00 uurtever- geefs op zoek naar de op drift geraakte lichter. De 'Prins Hendrik' kwam in de woeste zee herhaaldelijk helemaal op zijn kant te liggen. Bij de speurtocht was tevens 'De Brandaris' van Terschelling betrokken. Ook kwam er nog bericht dat het Zweedse stoomschip 'Virgo' op de Vliehors was gestrand, maar dit schip zat zo hoog dat er geen direct gevaar bestond. Nadat de in stukken gebroken lichter op de Eijerlandse gronden was gelokaliseerd, ging de strandred- dingsboot'Joan Hodshon' van De Cocksdorp onderschipper J Bakker er op uit. Bakker wist het wrak tot 700 meter afstand te naderen. Verdere verkenning was door de invallende duis ternis niet mogelijk. Om 22.00 uur keerde de 'Joan Hodshon' in het haventje van De Cocksdorp terug. Wel waren lichtsig nalen waargenomen. De 'Prins Hendrik' slaagde ertenslotte maandagochtend in de uitgeputte en totaal verkleumde run ners van het wrak te halen. Op de kade stond een ziekenauto klaar. De toestand van de zes schipbreukelingen viel echter mee en 's avonds waren zij al weer achter een groot glas bier in 'Het Wapen van Den Helder' te vinden. De strandreddingsboot 'Joan Hodshon' uan De Cocksdorp (Regionaal Archief Alkmaar). Uitgespoelde bunker in de Helderse Zeewering tussen Noorderhoo/d en Kijkduimhoo/d (Rijksarchief in Noord-Holland, Rijkswaterstaat directie Noord-Holland). '4 DOOR STORMVLOED OVERMAND

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 2003 | | pagina 14