Si A Dolomieten bijvoorbeeld en als Henk daar drie weken met een rugzak had rondgezworven, vertelde hij omstandig van zijn avonturen. Zeventig jaar en nog als een gems over de rotsen springen. Ja, Henk had "last" van een benijdenswaardige lichamelijke vitaliteit. Dat straalde hij altijd uit. Met Kerstmis stuurde Henk een kaartje met een eigenhandig gemaakte tekening, want hij kon ook nog mooi tekenen. Henk was ook op kunstzinnig vlak getalenteerd. Hij illustreerde veel van zijn eigen artikelen en die van zijn boezemvriend Jan Bremer. Na 1991 bestond ons contact uit telefoontjes, de vergaderingen van de Vriendenkring, de knipsels over waterstaat die ik hem vanuit Noord-Holland bleef sturen en de kaart met Kerstmis. De laatste kaart van Henk kwam ook in december. Kort tevoren was de kerf in de Schoorlse duinen gerealiseerd en tot schrik van iedereen spoelde de zee rond de tiende december een paar keer achtereen met meer geweld dan door de officiële instanties gedacht de primaire duinvallei binnen. "Onverwacht" zei Staatsbosbeheer, "ongevaarlijk" verklaarde het hoogheemraadschap. Het zal wel. Ik ervoer het als een eerbetoon van de zee zelf aan Henk Schoorl, die zoveel begreep van water en land. Henk's as deint nu mee met de eeuwige getijdenbeweging die Henk bij zijn leven zo intensief bestudeerde. in deze grote ruimte de horizon .gerafeld blauw groen drijvend land - in deze eindeloze blauwe hemel groeit achter mij de zee Lène Bueters in: "Portamento di Voce di Mare". Willem Messchaert, Stierop (september 1998). 6

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 1998 | | pagina 6