Inhoudsopgave: bladzijde: Henk Schoorl 1920-1997, Spoorzoeker der Sedimenten; (Willem Messchaert) Henk Schoorl en de geschiedenis van de Hondsbossche Zeewering Herman Lambooij). "Een seer oude en onafgedane questie". De waterstaatkundige toestand van Holland boven het IJ in de tweede helft van de achttiende eeuw. (Henk Schoorl t) Aanvulling op de bibliografie van Henk Schoorl. Als eerbetoon is deze uitgave van de Kring van Vrienden van de Hondsbossche geheel aan Henk Schoorl gewijd. Willem Messchaert schetst Henk Schoorl als spoorzoeker der sedimenten. Herman Lambooij belicht in een apart artikel de betekenis van Henk Schoorl voor de veranderde inzichten omtrent de Hondsbossche Zeewering. Terwijl tevens het artikel 'De waterstaatkundige toestand van Holland boven het IJ in de tweede helft van de achttiende eeuw' van Schoorl zelf nu voor het eerst in zijn geheel is gepubliceerd. Tenslotte is Schoorl's bibliografie met deze uitgave aangevuld met de laatste titels. Colofon i4e uitgave van de kring van 'Vrienden van de Hondsbossche'. De tekeningen in deze uitgave (blz. 5, 8, 9,10, 11, i3>*8, 28) zijn van Henk Schoorl zelf. vormgeving: J.W. Runhaar druk: Zwarthoed Volendam 2. 4- 14 27 S3 JÉ MUL HypoIitu^ho»f Water-Kaap Foto voorpagina: Henk Schoorl tijdens de presentatie van zijn plan om door middel uan een dam tussen Den Helder en de Zuiderhaaks de Noordhollandse kust langdurig tegen erosie te beschermen Achterpagina: reconstructie Hollands Noorderkwartier in 1350 door Henk Schoorl.. 2

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 1998 | | pagina 2