I Na de pauze hield H. Lambooij vervolgens een boeiende lezing over stormvloeden en menselijk falen. De lezing werd op verzoek van velen de publikatie van 1992. Na de gezamenlijke broodmaaltijd en een bezoek aan de opengestelde, informatieve boekenmarkt mede mogelijk gemaakt door de Stichting Uitgeverij Noord- Holland te Wormerveer en Uitgeverij Pirola te Schoorl - werden er excursies gehouden. De Vriendenkring bood de keuze uit twee mogelijkheden. Men kon per bus een toertje langs de zeezijde van de Hondsbossche zeewering maken en in Petten de tentoonstelling 'De dijk te kijk' met het mini-exposé over dijkopzichter Pieter Bakker (zie uitgave nr. 9) bezoeken. Het ambacht steenzetten was er te zien, waarvan twee medewerkers van het hoogheem raadschap (de heren Van der Zee en Blekendaal) een vakkundige demonstratie gaven. Ook kon men wandelend over de dijk naar het wrak van hms Prince George, het Britse slagschip dat in 1921 op hoofd 24 strandde (zie uitgave nr. 8). Auteur Wil Janssen was ter plaatse aanwezig voor een boeiend verslag, vergezeld van een bonte verzameling onderdelen afkomstig van het wrak. De wandeling werd besloten met een bezoek aan natuurmonument De Putten, waar amateur-ornithologen deskundige explicatie verschaften over de voorkomende vogels in het natte natuurgebied, dat eens de dijk van de benodigde kleigrond voorzag. Om vier uur 's middags werd de interessante bijeenkomst van de Vriendenkring afgesloten. Een gedenkwaardig dagje 'Hondsbosschen' zat er op. Willem Messchaert, secretaris Het is acht minuten over twaalf, Vrienden kring-secretaris Willem Messchaert kondigt in een decor van voorlichtingspanelen over het Noordhollands dijkbeheer het einde van het morgenprogramma aan. Naast hem het secretariskistje en het - bijna voltallige VriendenkringbestuurVan links naar rechts: H. Lambooij, H. Meijer, J. Schilstra en H. Schoorl. Op de foto ontbreekt W. van der Ploeg. Foto mevrouw A. Pronk. UITSLAGEN IDEEENBUS De ingediende ideeën waren in vier categorieën suggesties in te delen. Ze konden niet alle onverkort worden gehonoreerd. De uitslagen luidden als volgt: 1 Pleidooi herdruk uitgave nr. 7 'Kustgenese - kust genezen?' kan (voorlopig) niet worden gehonoreerd. 2 De vraag naar periodieke publicatie van de ledenlijst, kan niet geheel worden gehonoreerd, maar wordt op aanvraag via het secretariaat beschikbaar gesteld. 3 In het publiceren van de lezing van drs. H.Th.M. Lambooij wordt met de uitgave 1992 voorzien. 4 Het verslag van de algemene ledenvergadering wordt desgevraagd toegevoegd aan de publicatie 1992. 19

Uitgave Kring van Vrienden van de Hondsbossche | 1992 | | pagina 19